Главная Блог Новости 2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Обери свого лікаря"

2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Обери свого лікаря"

02.04.2018
Просмотров : 1064

2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Обери свого лікаря", повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров'я. Підписати декларацію можна з лікарями з тих установ, які підключено до електронної системи eHealth. Зараз у ній зареєстровано 982 установи та 11 549 лікарів з усіх областей України. На дверях лікарень, підключених до eHealth, висить спеціальна наклейка "Тут можна обрати свого лікаря". - пише ГОРДОН

Процес підписання декларацій із терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями почався ще минулого року під час тестового режиму роботи системи eHealth. Станом на 2 квітня їх підписало 125 829 українців, повідомляють на сайті електронної системи. Найбільше підписантів – у Закарпатській (12 712 декларацій) та Чернівецькій (10 976) областях, а також у Києві (10 683).

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зазначає, що декларація змінює відносини між лікарем і пацієнтом, повідомляла прес-служба МОЗ 30 березня.

Згадайте новину: Медична реформа: основні положення

"Декларація – це не просто папірець. Це зміна у відносинах між лікарем і пацієнтом, вищий рівень довіри пацієнта до лікаря і вищий рівень відповідальності лікаря перед своїм пацієнтом. Пацієнт довіряє нам своє здоров'я або здоров'я своєї дитини. Ми маємо підписати, що беремо цю відповідальність на себе", – заявила Супрун.

Її заступник Павло Ковтонюк зазначив, що поспішати з вибором лікаря не потрібно, оскільки кампанія – безстрокова.

Процес заповнення декларації займатиме від 10 до 20 хвилин. Попередній запис не потрібен. Для підписання декларації необхідні паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Щоб підписати декларацію для дитини, будуть потрібні свідоцтво про народження та документи одного з батьків або піклувальників.

Щоб підписати декларацію, потрібно звернутися в реєстратуру медичного закладу. Працівник реєстратури, медсестра або лікар уводить дані пацієнта в електронну систему, після чого на його мобільний телефон прийде смс із кодом, який потрібно повідомити працівникові медустанови. Потім з електронної системи слід роздрукувати декларацію з даними пацієнта. Він має їх перевірити та підписати документ у двох примірниках: один забирає із собою, а другий залишається в установі.

Декларацію з лікарем підписують безстроково, вона діє до моменту, поки пацієнт не вирішить його змінити. Для цього досить просто підписати новий документ – зміни в системі відбуваються автоматично. Лікар не має права відмовляти у підписанні декларацій, поки не набере максимально рекомендованої кількості пацієнтів (від 900 до 2000 осіб залежно від спеціальності).

Вибирати лікаря з державної лікарні необов'язково – можна підписати декларацію з лікарем-підприємцем або лікарем із приватної клініки. Приватні клініки можуть брати участь у програмі, укладати декларації з пацієнтами і надавати первинну медичну допомогу коштом держбюджету, якщо погодяться працювати за загальним тарифом – 370 грн на рік на пацієнта.


Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст