Головна Блог ... Новини Коли збитого пішохода можна залишити на дорозі

Коли збитого пішохода можна залишити на дорозі

Відключити рекламу
Коли збитого пішохода можна залишити на дорозі - c6b6cf5766647a04f722100dc3b3a278.jpg

Склад злочину, передбачений ст.135 КК, буде відсутній лише у випадку, якщо водій збив пішохода, але, переконавшись, що той мертвий і допомоги не потребує, залишив останнього на дорозі.

На це звернув увагу Касаційний кримінальний суд, залишаючи без змін вирок районного суду у справі №142/642/16-к, інформує «Закон і Бізнес».

Пользуйтесь консультацией: Наезд на пешехода. В каком случае юридическую ответственность несет пешеход

У цій справі за вироком районного суду особу засуджено до покарання за: ч.2 ст.286 КК — у виді позбавлення волі на строк 4 роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки; ч.1 ст.135 КК — у виді позбавлення волі на строк 1 рік.

Захисник наголошував, що в діях водія відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.135 КК, оскільки смерть потерпілої настала відразу на місці ДТП.

Однак ККС погодився із висновком суду першої інстанції, зазначивши, що момент настання смерті не є визначальним для прийняття рішення щодо відсутності в діях засудженого зазначеного складу злочину. Злочин, передбачений ст.135 КК, вважається закінченим з моменту ненадання допомоги або залишення в небезпеці незалежно від того, чи настали тяжкі наслідки. Крім того, не має значення якщо хтось інший надав допомогу залишеному в небезпеці.

ВИДЕО: Не пропустил пешехода. Было ли нарушение. Штраф.

Крім цієї справи в огляді практики ККС за рішеннями, ухваленими в січні 2023 року, відображені й інші правові позиції. Так, зокрема, зроблено висновки про:

кримінально-правову оцінку суспільно небезпечного діяння, вчиненого в стані неосудності, при розгляді кримінального провадження про застосування примусових заходів медичного характеру;

неможливість звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим (ст.46 КК) у кримінальному провадженні про хуліганство (ч.1 ст.296 КК) у разі, якщо, крім спричинення майнової шкоди підприємству, було заподіяно моральну шкоду іншим особам, примирення з якими не відбулося.

У сфері кримінального процесуального права, серед іншого, встановлено, що:

чинне кримінальне процесуальне законодавство не передбачає перевірки показань особи із застосуванням спеціального технічного засобу — поліграфа (детектора брехні) — та використання отриманих відповідних даних як доказу;

істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону є випадок, коли місцевий суд не розглянув заяв особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, про відмову від захисника через неналежне здійснення ним захисту, які вона неодноразово подавала.

Аналізуйте судовий акт: І з пішохода можна стягнути збитки спричинені внаслідок ДТП, але за певних умов (Дрогобицький міськрайсуд від 17.11.2021 у справі № 462/1837/21)

Той факт, що небезпеку для руху створено внаслідок власної протиправної поведінки пішохода, не звільняє водія від виконання вимог ПДР (ВС/ККС у справі № 759/2926/16-к від 10 грудня 2019 р.)

  • 1957

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 1957

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Так можна чи не можна? Районний засудив. Захисник заперечив. ККС підтвердив висновок районного.

    22.03.2023 10:48

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст