Електронний суд - завдяки заходам цифровізації суд стає ближчим до громадян

12.07.2021    Переглядів:  1806
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

ДСА України спільно з Мінцифрою розпочали роботи по інтеграції сервісів "Електронний суд" (https://id.court.gov.ua) та сервісів порталу "Дія" (https://diia.gov.ua/).

Найближчим часом планується реалізувати наступні актуальні та соціально важливі для громадян електронні сервіси в рамках "Суду у смартфоні" порталу "Дія":

  • надсилання користувачам "Дія" повісток та викликів до суду, інформування про час та дату судових засідань;
  • надсилання користувачам "Дія" повного тексту судового рішення у справі учаснику справи;
  • надсилання користувачам "Дія" виконавчого документа у відповідній судовій справі;
  • можливість сплати користувачами "Дія" штрафів та судового збору за рішенням суду у справі про адміністративне правопорушення.

Для судів "Дія" це ще один додатковий канал комунікації з учасниками справи з метою оперативного доведення інформації до громадян. Для громадян – це своєчасна поінформованість та можливість оперативно виконати судове рішення чи інші виконавчі документів.

Також ДСА за підтримки ПРООН завершує роботи із розробки мобільного додатку Електронного суду. У зв’язку з тим, електронні інструменти правосуддя стануть ще зручнішими для користувачів мобільних телефонів, планшетів та інших мобільних девайсів.

Нагадуємо, що раніше ДСА України спільно з Мінцифрою реалізовано проект є-Малятко, зокрема для реєстрації факту народження дитини на тимчасово окупованих територіях.

Цифрова послуга починається з подання заяви через Електронний суд для підтвердження судом факту народження дитини та винесення відповідного судового рішення.

Далі електронні судові рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень (https://reyestr.court.gov.ua) передаються через портал "Дія" до органів реєстрації факту народження дитини для видачі свідоцтва про народження.

У рамках цього проекту підписано спільний наказ Державної судової адміністрації України та Міністерства цифрової трансформації України, яким затверджено Порядок електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром судових рішень та Єдиним державним веб-порталом електронних послуг "Портал Дія".

На фінальній стадії узгодження з Мінцифрою знаходиться Техніко-економічне обґрунтування вартості доопрацювання ЄСІТС. Остаточне узгодження цього документу з боку Мінцифри стане відправною точкою для можливості знаходження джерел фінансування та завершення робіт з побудови ЄСІТС. Погодження Мінцифрою цього документу означатиме відповідність робіт з розробки ЄСІТС державній політиці у сфері інформатизації.

Джерело: ДСА

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
1806
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0