Автор не вказаний
6
0
4948
Створення єдиного органу контролю, ліквідація спеціалізованих судів, судові процедури через смартфон, вирішення долі Конституційного суду на референдумі.
Ці та інші кроки для фундаментальної судової реформи та встановлення затребуваної суспільством справедливості пропонують експерти Офісу простих рішень та результатів.
Згадайте новину: Саакашвили предложил передать функции ГАСИ частным лицам
Глава ОПРР Михайло Саакашвілі зауважив, що Україна — світовий рекордсмен за недовірою громадян до судової системи. Згідно з соціологічними дослідженнями це 66–76% населення.
«Це руйнує репутацію країни, знищує інвестиційний клімат та б’є по громадянам. Ми пропонуємо створити кардинально іншу систему судів», — зазначив Саакашвілі.
Так, в ОПРР пропонують змінити систему контролю судів: ліквідувати Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Натомість створити єдиний орган судового контролю з функціями:
- добір і переатестація суддів;
- розгляд дисциплінарних справ за скаргами на суддів;
- моніторинг суддівської доброчесності;
- матеріально-технічне забезпечення судової системи.
Сьогодні 7 тисяч суддів штату судової системи, вакантними залишаються 2000 посад (наприклад, деякі суди мають по 1 судді, деякі заповнені лише на 10 відсотків). Пропонується побороти кадровий голод і максимально швидко провести чесні і прозорі конкурси.
Ще одна пропозиція — суттєво зменшити кількість судів з 764 до 200. Ліквідувати адміністративні та господарські суди і створити Окружні центри правосуддя.
« А також, створити Вищий адміністративний суд, куди громадяни звертатимуться щодо рішень державних органів. Доступ до таких судів буде полегшений, процедура буде більш швидкою і прозорою», — переконаний Саакашвілі.
Крім того, в ОПРР пропонують розвинути ініціативу Президента Зеленського «держава в смартфоні» та створити «суд в смартфоні». Це дасть можливість онлайн подавати позови, оплачувати судові збори, передавати судові докази, відстежувати стан розгляду справи, отримувати копії рішень.
Також пропонується створити систему альтернативного правосуддя.
«Розширення застосування медіації, особливо, для сімейних спорів; відродження третейських судів, залучення іноземних суддів і використання іноземного права в інвестиційних спорах — створити платформу для пілотного проєкту з використання англійського права», — зазначають в ОПРР.
Крім того, експерти ОПРР впевнені, що завданням Верховного Суду має бути формування судової практики.
«Це має бути маленький суперсуд, імена і прізвища суддів буде знати вся країна, вони будуть ретельно відбиратись, контролюватись і формуватимуть судову практику», — пояснив Михайло Саакашвілі.
Також, в ОПРР пропонують ліквідувати монополії проведення судових експертиз виключно державними експертними установами в кримінальних провадженнях.
Також, впровадити практики суду присяжних в категоріях з особливо важливих і соціально небезпечних злочинів.
Щодо Конституційного суду, в ОПРР впевнені, що його долю мають вирішити громадяни через референдум. Пропонується створення Конституційної палати у Верховному Суді України.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
92
Коментарі:
0
Переглядів:
436
Коментарі:
0
Переглядів:
508
Коментарі:
0
Переглядів:
436
Коментарі:
0
Переглядів:
369
Коментарі:
0
Переглядів:
623
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.