Головна Юридичний світ ... Таблоїд Заборона кольорових тату: чому в ЄС хочуть запровадити нові правила? Заборона кольорових тату: чому в ЄС хочуть запрова...

Заборона кольорових тату: чому в ЄС хочуть запровадити нові правила?

Відключити рекламу
 - 0_20102700_1582482369_5e52c3c1311a0.jpg

Європейське хімічне агентство пропонує вилучити з обігу чорнила для татуювань, що містять певні пігменти. Майстри тату побоюються, що це змусить їх піти у підпілля, пише dw.com

Мешканка Кельна Анке Цаліш (Anke Zalisz) сідає у татуювальне крісло і підгортає рукави своєї сорочки. На її руках тату з зображенням бандита, танцівниці та жінки з прикрасою з пір'я. Усі перманентні малюнки - кольорові.

Цаліш працює майстринею татуювання вже 35 років і за цей час мала безліч клієнтів. Однак не виключено, що вже незабаром її робота суттєво ускладниться. Європейське хімічне агентство (ECHA) запропонувало вилучити з обігу певні речовини, які, ймовірно, небезпечні для здоров'я. У список потрапили і пігменти Blue 15 та Green 7, що містяться у переважній більшості татуювальних чорнил.

Довгострокові наслідки застосування пігментів не вивчені

У ECHA зазначають, що правила ЄС вже забороняють використовувати ці пігменти при виготовленні косметичних засобів. А те, що не слід наносити на шкіру, відповідно, не повинно опинятись й під шкірою, вважають в агентстві.

Існує припущення, що чорнила для татуювань містять канцерогенні речовини. Однак насправді про довгострокові впливи кольорових частинок на організм відомо зовсім небагато. Навіть у ECHA визнають, що, хоча ці хімічні речовини за певних умов можуть завдати шкоди здоров'ю, наслідки їх застосування практично не вивчені.

У Німеччині майстри тату, їхні клієнти і виробники фарб спільно виступають проти ініціативи агентства. У січні тату-майстер Йорн Ельзенбрух (Jörn Elsenbruch) опублікував онлайн-петицію з метою змусити парламент і уряд ФРН чинити тиск на Єврокомісію і таким чином перешкодити запровадженню заборони. Петицію підписали 150 000 осіб - цієї кількості достатньо для того, щоб їхню вимогу розглянув Бундестаг.

Таблоид: Пастор против диктатора: подвиг Ласло Текеша, который сломал режим Чаушеску

Тату мають половина мешканців ФРН у віці від 20 до 30 років

Згідно з результатами дослідження, проведеного на замовлення німецького журналу Apotheken Umschau, татуювання в Німеччині є у кожного п'ятого. А у віковій групі від 20 до 29 років кожен другий має на тілі перманентний малюнок.

Якщо пігменти Blue 15 і Green 7 зникнуть з ринку, це матиме катастрофічні наслідки для європейської тату-індустрії. "Робити татуювання без фарб неможливо", - наголошує у розмові з DW художник-татуювальник Свен Шінке (Sven Schinke). Він побоюється, що багато хто почне займатися татуюваннями підпільно - наприклад, замовляти чорнила з США або обслуговувати клієнтів у "задній кімнаті". "Я б вважав за краще робити свою роботу без ризику опинитися у в'язниці", - говорить Шінке.

Його колега Денніс Клотен (Dennis Klothen) вважає, що нові правила, по суті, можуть стати прихованою забороною на професію. Незважаючи на відсутність довгострокових наукових досліджень, багато тату-майстрів протягом років спостерігають за тим, як організм людини реагує на нанесення пігментів під шкіру, наголошує він. "Клієнти повально не захворюють на рак і у них не відвалюються руки", - зазначає майстер татуювань.

Таблоид:«Каждая ошибка может вас чему-то научить» Принципы успеха Рэя Далио — основателя крупнейшего хедж-фонда в мире

Чи можна буде замінити пігменти?

У квітні країни-члени ЄС мають намір обговорити ініціативу ECHA. Якщо вона буде схвалена, то за рішенням Брюсселя буде встановлений перехідний період, протягом якого ще буде дозволено використання речовин. Одночасно фахівці шукатимуть альтернативи пігментам Blue 15 та Green 7. Їх виробники і тату-майстри, втім, сумніваються, що ті будуть знайдені. "Ці пігменти незамінні, і заборона на їхнє використання зажене тату-індустрію назад в кам'яний вік", - каже представник однієї з компаній-виробників чорнил.

У свою чергу Денніс Клотен не бачить сенсу у встановленні перехідного періоду. "Якщо пігменти дійсно такі шкідливі і можуть викликати онкозахворювання, навіщо ж дозволяти їх використовувати у перехідний період? - дивується він. - Увесь цей замисел абсолютно не продуманий", - висновує татуювальник.

Таблої:Європейський суд з прав людини постановив: роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників

Автори: Міріам Бенеке, Марія Думанська

Фото: dw.com

  • 4905

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 4905

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Тату - это традиционный способ метить для визуального различения в обществе неблагополучных людей таких как уголовники, проститутки и т.д. Раньше так и было, увидел, что забиты кисти в перстнях и т.п. - всё сразу понятно, держись от такого подальше! А сейчас не удивительно, что 16-20 лет забил молодой человек/девушка кисти рук и потом на норм работу не может устроиться. Т.к. многие понимают, что духовно здоровый человек тату не сделает. Не я это придумал.

    24.02.2020 17:36

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст