Головна Блог ... Відеоконсультація Який розмір доплати мають отримувати непрацюючі пенсіонери, які проживають у 2 та 3 зоні ЧАЕС Який розмір доплати мають отримувати непрацюючі пе...

Який розмір доплати мають отримувати непрацюючі пенсіонери, які проживають у 2 та 3 зоні ЧАЕС

Відключити рекламу

В даному відео адвокат Ольга Хомич розповідає про доплату непрацюючим пенсіонерам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживають на території радіоактивного забруднення, а саме, хто має право на її отримання, в якому розмірі вона має виплачуватись залежно від зони радіоактивного забруднення, як її можна отримати.

Починаючи з 17 липня 2018 року рішенням Конституційного суду України у справі №6-р/2018 відновлено непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, право на отримання доплати у розмірі однієї, двох або трьох мінімальних заробітних плат.

Така доплата передбачена ч. 2 ст. 39 Закону №796 в редакції, чинній до 01.01.2015, відповідно до якої пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, а саме:

- у зоні безумовного (обов`язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;

- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;

- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

Питання поділу території на відповідні зони, врегульовано Законом України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 27.02.1991 №791а-ХІІ, відповідно до ст. 2 якої є такі категорії зон радіоактивно забруднених територій:

1) зона відчуження;

2) зона безумовного (обов'язкового) відселення;

3) зона гарантованого добровільного відселення;

4) зона посиленого радіоекологічного контролю.

В народі їх ще називають перша, друга, третя та четверта зони відповідно.

Звертаємо вашу увагу, що у звʼязку зі змінами в законодавстві з 1 січня 2015 року четверта зона - зона посиленого радіоекологічного контролю виключена з переліку зон радіоактивно забруднених територій, що у підсумку не дає особам, які проживають на цій території, права на отримання доплати у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Особа має право на зазначену доплату, якщо:

- вона є пенсіонером; - проживає в одній із зон радіоактивного забруднення;

- на даний час офіційно не працює;

- у неї є відповідне посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС. Для отримання вказаної доплати недостатньо самого лише факту проживання у відповідній зоні радіоактивного забруднення, у пенсіонера має бути також статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується відповідним посвідченням.

В якому розмірі має виплачуватись зазначена доплата?

Як було вже зазначено, розмір доплати до пенсії залежить від того, в якій зоні проживає непрацюючий пенсіонер. Мінімальна заробітна плата на даний час становить 6500 гривень.

Відтак, непрацюючі пенсіонери, мають право на отримання щомісячної доплати до пенсії у наступних розмірах: 19 500 грн – особи, які проживають у другій зоні, 13 000 грн - особи, які проживають у третій зоні.

Як отримати зазначену доплату?

Така доплата має здійснюватися територіальним органом Пенсійного фонду України, в якому на обліку перебуває пенсіонер. Проте, на жаль, на звернення пенсіонера органи пенсійного фонду України протиправно відмовляють у її здійсненні. Тому отримати зазначену доплату до пенсії можна лише в судовому порядку, звернувшись до суду з відповідною позовною заявою.

Після отримання рішення суду, яким пенсійний фонд зобов’язано виплачувати зазначену доплату до пенсії, клієнти очікують отримувати відразу доплату у розмірі 13000 грн або 19500 грн, але, на жаль, на практиці пенсійний фонд не виконує рішення суду належним чином, а саме виплачує не дві або три мінімальні зарплати до пенсії, а два або три прожиткові мінімуми для працездатних осіб відповідно. Тобто, в результаті протиправних дій пенсійного фонду особа отримує доплату у розмірі лише 4962 грн, замість 13 000 грн або лише 7443 грн, замість 19 500 грн відповідно.

Але такі дії територіального управління пенсійного фонду України є протиправними, оскільки стаття 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» чітко регламентує, що виплата повинна здійснюватися саме у розмірі двох або трьох мінімальних заробітних плат, а не прожиткових мінімумів.

Те, що такий спосіб захисту порушених прав дійсно ефективний підтверджується прикладами наших клієнтів, які ви можете побачити у відео.

З нами ви можете бути впевнені, що вашою справою займаються професійні адвокати з багаторічним досвідом у пенсійних спорах. Вам не потрібно відвідувати особисто суди та пенсійні фонди, ми працюємо по всій території України. Крім того, ми надаємо послуги «Під ключ» - до моменту отримання на вашу банківську картку нарахованої пенсії з доплатою.

 • 1146

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1146

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Дивитись відео консультації

  Дивитись всі відео консультації
  Дивитись всі відео консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст