Головна Блог ... Консультації від юристів Як стягнути аліменти з боржника-іноземця або такого, який проживає за кордоном? Як стягнути аліменти з боржника-іноземця або таког...

Як стягнути аліменти з боржника-іноземця або такого, який проживає за кордоном?

Відключити рекламу
 - aaaff2bcd920de4266c2e1ff6e8d5db0.jpg

На сьогодні збільшується кількість інтернаціональних шлюбів, в яких, відповідно, народжуються діти.

Проте, статус батька-іноземця дитини дає свої недоліки та переваги.

Наприклад, якщо у свідоцтві про народження дитини батьком зазначений громадянин іншої держави, другий з батьків може виїжджати за межі України без згоди батька-іноземця.

Проте, як стягнути аліменти на утримання дитини, якщо батько – іноземець, або ж працює за кордоном?

Розглянемо декілька поширених випадків.

  1. Боржник-іноземець, який проживає/ проживав в Україні.

Якщо у особи на території України наявне майно - можливо його реалізувати та погасити борг за аліменти. Такими діями займається виконавець (державний або ж приватний - обирати Вам) у межах виконавчого провадження, яке відкривається здебільшого за рішенням суду або за виконавчим написом нотаріуса.

Користуйтеся консультацією: Как взыскать алименты с иностранца

2.Боржник проживає за кордоном. Повернувся на батьківщину, або ж громадянин України, який поїхав працювати, наприклад, до Польщі. В Україні доходу немає, майно відсутнє.

В такому випадку можливо стягнути аліменти з особи, але необхідно буде залучати іноземні державні органи залежно від того, в якій державі проживає наразі боржник.

Є два варіанти розвитку подій:

1) звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, із клопотанням про визнання та надання дозволу на виконання рішення суду України про стягнення аліментів (якщо питання стягнення аліментів вирішувалося в України і є рішення суду);

2) звернутися до компетентного органу іноземної країни (суду), де проживає боржник із заявою про встановлення рішення щодо аліментів.

Якщо у Вас є на руках рішення українського суду про стягнення аліментів з особи, Вам необхідно визнати його на території іншої держави, для того, щоб там же привести до виконання.

Так, підготуйте клопотання до територіального органу управління юстиції в Україні, за Вашим місцем реєстрації з такими документами:

  • копія судового рішення;
  • довідка про те, що рішення набрало законної сили;
  • довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;
  • довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;
  • копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті;
  • фотокартка стягувача.

Зазначені документи необхідно перекласти на іноземну мову країни, на території якої проживає боржник та має бути виконано рішення суду. В клопотанні можете зазначити всі відомі Вам відомості про особу: місце роботи, проживання, майно, засоби зв’язку, дату народження тощо.

Якщо ж рішення про стягнення аліментів українського суду відсутнє, або з державою, де проживає особа та Україною не укладено міжнародний договір у вказаній сфері зносин, Ви можете звернутись безпосередньо до іноземного суду щодо стягнення аліментів на утримання дитини.

Для цього необхідно звернутись до територіального управління юстиції за місцем реєстрації стягувача із зверненням про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, до якого додати заяву про стягнення аліментів та документи, що підтверджують обставини, на які ви посилаєтесь. Всі документи мають бути перекладені на мову тієї країни, органами якої буде розглядатись справа.

Проте, зверніть увагу, що процес визнання рішення суду на території іншої держави, або ж вирішення її компетентними органами про стягнення аліментів на утримання дитини потребуватиме достатньо великої кількості часу.

Проте наразі між державами налаштовується механізм співпраці, щоб пришвидшити вказані процеси та відстояти інтереси дітей.

Автор консультації: Адвокатське об'єднання "Вишневий і Партнери"

  • 10526

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10526

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст