Головна Блог ... Новини Вступ КНДР у війну: The Observer зробила висновки з розгортання військ Північної Кореї в РФ Вступ КНДР у війну: The Observer зробила висновки ...

Вступ КНДР у війну: The Observer зробила висновки з розгортання військ Північної Кореї в РФ

  • 0

  • 0

  • 26

Відключити рекламу

Перекидання до Росії приблизно 10 000 військових з КНДР для підтримки незаконно розвʼязаної проти України війни є тривожною ескалацією цього конфлікту.

Такий крок північнокорейського диктатора Кім Чен Ина пов'язує протистояння в Україні з довготривалим протистоянням між Сходом і Заходом на Корейському півострові, потенційно загострюючи обидва конфлікти. Про це йдеться в матеріалі газети The Observer, опублікованому на сайті The Guardian.

США, безумовно, глибоко занепокоєні тим, що відбувається. Посол Штатів в ООН Роберт Вуд заявив, що якщо солдати КНДР "увійдуть в Україну на підтримку Росії, вони напевно повернуться в мішках для трупів".

"Американська тривога частково пов'язана з тим, що останнім часом війна для України складається не найкращим чином. Ослаблений зменшенням західної військової підтримки, Київ у жовтні втратив більше території, переважно на сході Донбасу, ніж будь-коли з літа 2022 року. Ціна для Росії висока. За повідомленнями, вона втрачає до 1200 загиблих і поранених солдатів на день – звідси і потреба в підкріпленні. Але очевидно, що ані людські страждання, ані західні санкції не змушують Путіна відступити", – йдеться у матеріалі. 

Проте тут ідеться і про більш ширші політичні міркування. Якщо Кремлю вдасться ефективно інтернаціоналізувати війну проти України, втягнувши в неї одного зі своїх союзників, тиск на партнерів Києва в НАТО зросте. Від цих країн вимагатимуть безпосередньої участі – у повітрі і на землі, що партнери відкидають, попри численні заклики української влади. 

Видання зазначає, що мотиви лідера КНДР у питанні відправки військових до Росії зрозуміти не важко:

"З огляду на його параноїдальну віру в те, що США, Південна Корея і Японія хочуть знищити його режим, він зрадів можливості зблизитися з Росією".

За війська та боєприпаси Північна Корея отримує дешеву нафту, продовольство і, як повідомляється, російські ядерні технології – всупереч санкціям ООН. Нещодавно Пхеньян здійснив випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети з ядерною боєголовкою в напрямку Японії. Це було останнім і найбільш загрозливим запуском в довгій серії таких випробувань.

У цьому небезпечному геополітичному змаганні зацікавлений і Китай, який довгий час є найпотужнішим партнером Північної Кореї. Пекін стурбований залицяннями Кіма до Путіна, побоюючись втратити свій вплив на КНДР. Розгортання військ Пхеньяна в Росії, на додачу до ядерного балансування Кіма, може спровокувати посилення військової і політичної активності США і Європи в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, а також – посилення регіональної нестабільності.

Проте позиція Китаю є неоднозначною. Сі Цзіньпін, як і Кім Чен Ин, допомагає Росії вести війну. Він, безсумнівно, розглядає вісь Китай-Росія-Північна Корея-Іран, що розвивається, як ключовий крок на шляху до китайської гегемонії 21-го століття. Але є нюанс:

"Він (Сі Цзіньпін, – ред.) не хоче, щоб непередбачуваний Кім або нерозважливий Путін зруйнували його плани" –, наголошують автори.

Для самої України розгортання військ КНДР в Росії є радше поганою новиною. Президент країни Володимир Зеленський наголошував, що якби в українських військ був дозвіл на удари по Росії західною далекобійною зброєю, вони могли б завдати превентивного удару по кожному табору в Росії, де збираються північнокорейські війська.

"Як ми вже говорили раніше, такий дозвіл має бути наданий. Чому Україна повинна продовжувати воювати зі зв'язаною за спиною рукою?" – резюмує газета. 

Вступ КНДР у війну РФ проти України

Росія перекинула з приморського краю РФ до районів поблизу з Україною понад 7 тисяч солдатів армії КНДР. Таку заяву зробили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Зазначається, що північнокорейських військових озброїли, зокрема, 60-мм мінометами та автоматами АК-12.

Раніше командир Центру розвідки міністерства оборони Естонії Антс Ківісельг заявив, що поява військових КНДР на передовій суттєво на ситуацію не вплине. За його словами, північнокорейські солдати зазвичай навчаються воювати в гірській місцевості, тому Україна для них – це незнайомий клімат та географія. Він прогнозує, що цей контингент зазнає великих втрат. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 26

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 26

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати