Головна Блог ... Новини Всі втекти не зможуть: історик про те, чи може повторитися доля Визвольних змагань Всі втекти не зможуть: історик про те, чи може пов...

Всі втекти не зможуть: історик про те, чи може повторитися доля Визвольних змагань

  • 0

  • 0

  • 31

Відключити рекламу

Якщо говорити про внутрішній фактор, то наразі порівнювати стан українського суспільства з періодом Визвольних змагань неможливо, адже навіть та частина людей, яка є російськокультурною, ідентифікує себе з Україною. Таку думку висловив історик та журналіст Ігор Гирич в інтерв'ю "Українській правді".

"Питання тільки в тому, чи зможуть українці зупинити росіян зброєю. Проблема російської окупації сьогодні - відсутність будь-якого іншого шляху. Або Україна переможе і себе утвердить, або буде тільки так, як говорить окупант. Він каже, що ми "один народ", значить, треба буде визнавати, що ми - один народ. Він скаже, що української немає - значить, немає", - зазначив він.

Проте, за словами історика, якщо говорити про зовнішній фактор, то ситуація тут є кращою, адже українці можуть сподіватися на підтримку тих держав, на які неможливо було сподіватися 100 років тому. 

"Але, знов-таки, ми не маємо права програти. Чому росіяни не зачистили всю Україну після поразки Української революції 1917-1921 років? Тому що була угода між лівими силами. Українська партія соціалістів-революціонерів пішла на співпрацю з більшовиками, які дали їм сферу культури. І фактично десять років ця УПСР керувала процесами українізації. А зачистка почалася після 1929 року. Зараз росіяни не залишать нам шансу у разі тотальної окупації. Це, я думаю, буде варіант Пол Пота, коли, здається, чотири мільйони кампучійців було ліквідовано. Всім втекти з України не вдасться", - підкреслив Гирич.

Журналіст додав, що російських окупантів потрібно на деякий час зупинити та готуватися. 

"Я не можу пробачити еліті те, що вона з 1991 року не пояснювала, хто є єдиним, справжнім ментальним ворогом України. Народу треба казати те, як воно є. Щоб потім не було розгубленості: "Як це так?! Ми ж брати?! Ми не готові відповідати на смерть смертю ворогу"", - наголосив історик. 

Інші прогнози істориків

Раніше історик та професор Українського католицького університету Ярослав Грицак заявив, що новий президент США Дональд Трамп може не закінчити війну до кінця свого терміну, проте це може бути не лише конфлікт в Україні. За його словами, немає "навіть близької перспективи" завершення війни в секторі Гази, а у 2027 році може початись війна Китаю з Тайванем. 

Своєю чергою історик та військовослужбовець Володимир Бірчак розповів, що буде з Україною у разі перемоги Росії. Він зазначив, що громадянам України можуть загрожувати розстріли, арешти та відправлення до концтаборів.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 31

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 31

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати