Головна Блог ... Новини Всесвітньо відома мережа швидкого харчування McDonald’s позбулась права на торговельну марку «Big Mac», яку було зареєстровано ще у 1996 році. Всесвітньо відома мережа швидкого харчування McDon...

Всесвітньо відома мережа швидкого харчування McDonald’s позбулась права на торговельну марку «Big Mac», яку було зареєстровано ще у 1996 році.

Відключити рекламу
Всесвітньо відома мережа швидкого харчування McDonald’s позбулась права на торговельну марку «Big Mac», яку було зареєстровано ще у 1996 році. - tn1_vsesvitno_vidoma_merega_shvidkogo_harchuvannya_mcdonald_s_pozbulas_prava_na_torgovelnu_marku_big_mac_yaku_bulo_zareestrovano_shche_u_1996_rotsi_1_5c404808d1c0d.png

Всесвітньо відома мережа швидкого харчування McDonald’s позбулась права на торговельну марку «Big Mac», яку було зареєстровано ще у 1996 році. Таке рішення винесло Відомство з інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) 15 січня 2019 року, після розгляду справи між McDonald’s та ірландською мережею ресторанів Supermac's.

Рішення набирає чинності негайно та надає право використовувати позначення «Big Mac» всім компаніям на території ЄС, в тому числі Supermac's на будь-якому з власних продуктів харчування.

Історія протистояння.

Supermac's заснована в 1978 році та має близько 100 ресторанів в Ірландії. Позов був наслідком того, що McDonald's спробували зупинити розширення мережі Supermac's по всьому Європейському Союзу. Юристи McDonald's стверджували, що назва «Supermac's» вводить в оману споживачів, які можуть сплутати його з назвою «Big Mac» від McDonald's. Обидва заклади швидкого харчування виробляють та продають гамбургери.

Supermac's заявили, що юридична тактика McDonald's полягає в «залякуванні торговельною маркою, а зареєстровані торговельні марки зберігаються для їх використання проти майбутніх конкурентів».

Так, Supermac's звернулися до Відомства з інтелектуальної власності ЄС з вимогою позбавити американську корпорацію прав на торговельний знак «Big Mac», на підставі його невикористання. На думку юристів ірландської компанії, McDonald's володіє декількома торговельними марками, які не використовуються, а законодавство ЄС забороняє володіти правами тільки для того, щоб придушувати конкуренцію.

Юристи McDonald's, як доказ використання торговельної марки «Big Mac», надали Відомству приклади реклами та упаковки бургерів, а також роздруківки статей з енциклопедії «Вікіпедія», щоб довести продаж бургерів Big Mac в Європейському Союзі та використання торговельної марки.

Однак, Відомство з інтелектуальної власності ЄС стало на сторону Supermac's. Своє рішення EUIPO обґрунтувало тим, що у McDonald's не надали достатньо доказів, які б дійсно підтверджували використання торгівельної марки «Big Maс» за останні п’ять років на території ЄС.

Американська корпорація заявляє, що розчарована рішенням EUIPO та мають намір оскаржувати його.

Нагадаю, що відповідно до статей 197-198 Угоди про асоціацію між Україною Європейським Союзом - реєстрація торговельної марки підлягає анулюванню, якщо протягом безперервного п’ятирічного періоду знак для товарів та послуг не використовується і відсутні належні причини для її невикористання.

  • 2049

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2049

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст