27.06.2017 | Автор: Веб-ресурс "Протокол"    Переглядів:  250
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

ВККС дозволила продовжити участь у конкурсі до Верховного суду голові ВГСУ Львову та ще 12 кандидатам, попри висновки Ради доброчесності

Після негативного висновку Громадської ради доброчесності щодо голови Вищого господарського суду України Львова Богдана, який бере участь в конкурсі на посаду судді Касаційного господарського суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів України змогла подолати висновок та продовжила його участь у конкурсі.

Зазначимо, що Львов був головою ВГСУ з квітня 2014 року.

Негативні висновки Громадської ради полягали в тому, що проти кандидата Львова було відкрито кримінальне провадження через грубі порушення законодавства. Позивач стверджував, що Львов здійснив втручання в "автоматизовану систему документообігу суду..." також, у зв'язку з цим, було встановлено факт порушення прав людини та грубе порушення професійної етики.

За повідомленнями ЗМІ, Львов міг бути причетний до корупційного скандалу за участю члена ВРЮ, який обіцяв громадянину вирішити питання про ухвалення "потрібного" рішення у  касаційній та апеляційній інстанцій через Голову ВГСУ – Львова. За таку "допомогу" спільники вимагали 500 тис. доларів, з яких 200 тис.  призначалися саме Львову.

Згадайте новину: Здивували! Голова ВГСУ Львов, заступник ВАСУ Смокович, заступник ВССУ Червинська отримали негативний висновок Ради доброчесності. Що далі…

Також у висновку згадується, що в ЗМІ була інформація про нагородження судді зброєю, зокрема, за професійну діяльність, що забороняється законодавством.

Оскільки на той момент у редакції ч.7. ст. 54 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" було сказано: "Суддя до виходу у відставку або на пенсію може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, окрім тих державних, або будь-яких інших нагород, відзнак, грамот, пов'язаних зі здійсненням ним правосуддя".   

Також Громадська рада проаналізувала декларації про доходи кандидата з 2011 по 2016 рік, з яких зробила висновок, що дохід кандидата не відповідає сумі його витрат.

"Наведені факти свідчать, що Кандидат протягом тривалого часу не лише не вчиняв активних дій з метою припинення системного незаконного впливу на процеси розподілу справ, але й, щонайменше, пасивно сприяв цим процесам. А коли ці факти було викрито, не вживає активних дій з метою сприяння ефективному розслідуванню цих справ. Це свідчить про порушення Кандидатом основоположних засад принципу незалежності судді", - сказано у висновку Громадської ради доброчесності і залишила за собою право змінювати це рішення.

Згадайте новину: ВККС під час конкурсу виправдала ще 13 кандидатів у Верховний Суд

Проте згодом Богдан Львов надав свої пояснення ВККС і її члени шляхом голосування вирішили, що Голова Вищого господарського суду Львов відповідає критеріям професійної етики та доброчесності.

Під час  засідань  ВККС розглянула висновки Громадської ради щодо 13 кандидатів. За рішенням ВККС, з 13 кандидатів, які за оцінкою Ради доброчесності не відповідають критеріям професійної етики та доброчесності, 12 підтвердили здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді України. Лише 1 кандидат не зміг підтвердити здатність здійснювати правосуддя та припинив участь у конкурсі.

Всього ВККС розглянула негативні висновки Ради доброчесності щодо 56 кандидатів і змогла подолати 42.

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

Вспомните новость: Председатель Высшего хозсуда Б. Львов имеет элитные часы Vacheron Constantin и хранит сбережения в гривне

0
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення