Головна Блог ... Новини Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати військово-облікові документи чоловіка Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати ...

Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати військово-облікові документи чоловіка

Відключити рекламу
Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати військово-облікові документи чоловіка - 657e5284ba788ca1a8c7e3ba5900649c.jpeg

В соцмережах поширюють інформацію про те, що від жінок, які виїздять за кордон з дітьми, вимагають документи, які підтверджують взяття батька дитини на військовий облік.

Чи правда це та які документи насправді запитують у жінки при перетині кордону, у коментарі РБК-Україна розповідає адвокат юридичної компанії "Де-юре" Лариса Кісь.

Чи запитують у жінки документи чоловіка про військовий облік

Порядок перетинання кордону жінок з дітьми врегульований Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57. В нього внесли численні зміни, нагадує Лариса Кісь.

Зараз для перетинання кордону матері з дитиною потрібно мати з собою такі документи:

 1. паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 2. проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий);
 3. свідоцтво про народження дитини.

Також може знадобиться свідоцтво про розірвання шлюбу чи його укладання, у випадку різних прізвищ у матері та дитини.

"З березня 2022 виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі матері здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини – за відсутності паспорта громадянина України", – коментує адвокат.

Якщо дитина виїжджає з бабусею, дідом, повнолітніми братом, сестрою, мачухою, вітчимом або іншими особами перетин кордону дозволяється за письмовою заявою одного з батьків, завіреною органом опіки та піклування.

Чи є серед таких документів військово-облікові документи чоловіка і батька дітей?

"Станом на 12 червня 2024 року змін до порядку перетину кордону в частині вимоги до жінок (дружин) надавати копії військово-облікових документів своїх чоловіків, або батька дітей – відсутні, як й надання його згоди. Наявність або відсутність даних про батька дитини в Реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів (“Оберіг”) не є підставою для відмови у перетинанні кордону ані матері, ані дитині", – зауважує співрозмовниця.

Про вимогу до дружини мати при собі оригінал військово-облікового документу чоловіка/батька дитини взагалі мова йти не може – оригінали чоловік повинен носити з собою. Відповідно, він не може передати їх дружині для виїзду за кордон, запевняє Лариса Кісь.

 

 • 1245

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1245

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст