Головна Юридичний світ ... Таблоїд Від металургії до медицини за 100 років: Патон відзначає День народження Від металургії до медицини за 100 років: Патон від...

Від металургії до медицини за 100 років: Патон відзначає День народження

Відключити рекламу
 - vid_metalurgii_do_meditsini_za_100_rokiv_paton_vidznachae_den_narodgennya_5bfd76d251a0a.jpg

Український академік Борис Патон сьогодні відзначає свій столітній ювілей. Вчений відомий своїми працями далеко за межами України. У його арсеналі тисячі наукових статей і патентів. Його відкриття зробили революцію в кількох областях - саме Патону наука зобов'язана зварювальними технологіями, застосовуваними не тільки в інженерних, а навіть в медичних цілях. Борис Патон нагороджений численними преміями та орденами, в тому числі срібною медаллю ім. Ейнштейна ЮНЕСКО, званням Героя України та іншими численними національними, іноземними та радянськими нагородами. Вчений є винахідником технології зварювання в космосі, живих тканин і ще близько 400 винаходів. Про життя Бориса Патона - в матеріалі УНН.

Борис Патон є директором Інституту електрозварювання і очолює Національну академію наук більш вже 50 років - НАН, якому, до того ж, в цьому році також виповнюється 100 років.

Борис Патон народився в Києві. Майбутній новатор отримав освіту в Київському індустріальному інституті - відомому сьогодні, як Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут". У науці вчений продовжив справу свого батька - академіка Євгена Патона.

Таблоїд: І хтось задається питанням: чому у нас погано з академічною наукою?

Свою кар'єру Патон починав як інженер, працюючи на суднобудівному заводі "Червоне Сормово" (місто Горький, сьогодні - Нижній Новгород), в військові час майбутній академік працював в Інституті електрозварювання, евакуйованому з Києва в Нижній Тагіл, який очолив з початку 50-х років по сьогоднішній день. Під час Другої світової війни Патон впроваджував технологічну інновацію - автоматичне зварювання броні, завдяки якій танк Т-34 був визнаний одним з кращих.
Саме Борис Патон був першим нагороджений званням Героя України. При Патона з'явилося такий напрямок, як Спецелектрометалургія. Завдяки розробленим в Інституті технологій були зведені такі конструкції, як телевізійна вишка в Києві, Московський міст і так далі.

Дослідження Патона відправили в світ такі новації, як електрозварювання під водою, в космосі і навіть в медицині. Зокрема, такий напрямок, як зварювання м'яких тканин людини і тварин знайшло своє практичне застосування в хірургії. В середині дев'яностих був винайдений апарат, який замінив хірургам медичні нитки і голки. Під його керівництвом проводилися також дослідження з розробки технологій нероз'ємного з'єднання і обробки металів і неметалів в різних умовах і середовищах.

Фото: ukr.lb.ua.

  • 1503

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1503

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст