Головна Блог ... Цікаві судові рішення Починаючи з дати державної реєстрації ОСББ у колишнього балансоутримувача виникає обов'язок у тримісячний строк передати ОСББ примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок (Справа № 916/3484/16, 26.10.17) Починаючи з дати державної реєстрації ОСББ у колиш...

Починаючи з дати державної реєстрації ОСББ у колишнього балансоутримувача виникає обов'язок у тримісячний строк передати ОСББ примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок (Справа № 916/3484/16, 26.10.17)

Відключити рекламу
- f81ae8ee8e0c3e1f23dfbb4473323da2jpg

Фабула судового акта: Питання повноцінного функціонування новоствореного Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку залежить і від того, чи відбулись приймання-передавання будинку в управління із підписанням відповідного акта і переданням документації на нього та на земельну ділянку "під ним». Судова справа, що пропонується увазі, дещо окреслює процедурні питання вирішення цієї проблеми.

Судами було встановлено, що 22.06.2016 р. (дата проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи) власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку було створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (позивач).

28.08.2016 р. на зборах ОСББ було прийняте, оформлене відповідним протоколом, рішення прийняти багатоквартирний будинок за адресою в управління та на баланс. 12.09.2016 р. головою правління ОСББ був виданий наказ, яким створено відповідну комісію для приймання-передачі технічної та облікової документації на будинок.

З’ясувавши, що для підписання акту приймання-передачі технічної документації на будинок, необхідно звернутись до ОК "МЖСТ "ДОМ" (відповідач, обслуговуючий кооператив), ОСББ намагалось вирішити це питання шляхом відповідних звернень, але відповідач відмовився, навіть, отримувати письмові заяви ОСББ, що підтверджене актом фіксації такої відмови, підписаному головою правління ОСББ та ще 7 особами.

Ці обставини в стали підставою для позову про зобов'язання передати в управління (на баланс) позивача багатоквартирний, житловий будинок разом з документацію, що зазначена в судовому рішенні, в тому числі, щодо технічного стану об'єкта, включаючи земельну ділянку; щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності

Суд першої інстанцій позов задовольнив, зазначивши що саме відповідачем здійснюється обслуговування житлового будинку, мешканцями вказаного будинку на користь відповідача сплачуються грошові кошти за комунальні послуги та послуги по утриманню будинку та прибудинкової території; власниками квартир та нежитлових приміщень створено ОСББ, тому колишній балансоутримувач у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. Апеляційним господарським судом, як і судом касаційної інстанції, це рішення залишено без змін.

Вірогідно, головним в рішенні ВГСУ є наступний висновок

Виходячи із приписів ч.18 ст.6 ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" у відповідача починаючи з 22.06.2016 р. виник обов'язок у тримісячний строк забезпечити передачу ОСББ примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж щодо передачі об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку.

Частинами 5,6 ст.5 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" встановлено, що замовник будівництва або попередній власник будинку зобов'язаний передати один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, співвласникам в особі їх об'єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку.

Будь-яких додаткових вимог (як то необхідність повідомлення об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку колишнього балансоутримувачу будинку про державну реєстрацію об'єднання) для передачі даної документації від попереднього балансоутримувача Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" не встановлено.

Отже, що встановлений ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" строк на передачу примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, обчислюється не з дня повідомлення колишнього балансоутримувача, або особи яка здійснювала управління багатоквартирним будинком, а саме з дати державної реєстрації об'єднання.

ТЕМА: Пошаговая инструкция по созданию ОСМД

Аналізуйте судовий акт: Переваги та недоліки трьох форм управління багатоквартирним будинком. Яку з форм обрати?

Особа, яка є власником приміщення у будівлі, в якій створено ОСББ, зобов'язана здійснювати платежі та внески на утримання і ремонт спільного майна незалежно від членства в об'єднанні (ВГСУ від 17.05. 2016р. у справі № 910/25295/15)

ВССУ: Одне і те ж приміщення може відноситись до житлового фонду і мати статус допоміжного або бути самостійним об'єктом цивільно-правових відносин, у зв'язку з чим право власності мешканців на них не виникає (справа № 460/2530/13-ц, 20.09.17)

Законодавство розділяє поняття допоміжного та нежилого приміщення тому мешканці квартир будинку не є співвласниками останніх, а їх відчуження без згоди мешканців є правомірним (справа № 462/6805/14, 12.06.17)

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2017 року Справа № 916/3484/16

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючий, суддяЯценко О.В., судді Поляк О.І., Ходаківська І.П.розглянувши матеріали касаційної скарги Обслуговуючого кооперативу "МЖСТ ДОМ"на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 27.06.2017 у справі№ 916/3484/16 Господарського суду Одеської областіза позовомОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Вільямса 59Д"доОбслуговуючого кооперативу "МЖСТ ДОМ"прозобов'язання вчинити певні діїв засіданні взяли участь представники:

- позивача: не з'явився - відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ВІЛЬЯМСА 59Д" (далі - Позивач) звернулось до господарського суду з позовом до Обслуговуючого кооперативу "МЖСТ ДОМ" (далі - Відповідач) про зобов'язання передати в управління (на баланс) Позивача багатоквартирний, житловий будинок, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д, разом з документацію:

1) Щодо технічного стану об'єкта, у тому числі:

- план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833 та рішенням про відведення земельної ділянки під забудову;

- технічні паспорти на житловий будинок та паспорт земельної ділянки;

- проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта, щодо підключення об'єкту до мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;

- акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі;

- схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;

- виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);

- проектно-кошторисну документацію на котельню, технічні паспорти котельні та котельного господарства, котлові книги та книги обліку розходу газу, води, електроенергії, акти виконання робіт з обслуговування та ремонту обладнання котельні, виконавчі креслення підключення котельні до мереж централізованого постачання холодної та водовідведення, газо- та електропостачання, тощо;

- паспорти ліфтового господарства;

- кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту;

- акти технічного огляду;

- журнали заявок мешканців об'єкта;

- протоколи виміру опору ізоляції електромереж;

- протоколи огляду системи вентиляції;

2) Щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом;

- обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають;

- правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта;

- планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта; передати всі наявні копії ключів від усіх службових, допоміжних, технічних і т.д. приміщень будинку.

Рішенням Господарського суду Одеської області від 03.04.2017 (судді: Демешин О.А., Гуляк Г.І., Щавинська Ю.М.) позов задоволено частково - зобов'язано ОК "МЖСТ ДОМ" передати в управління (на баланс) ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" багатоквартирний житловий будинок, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д, разом з документацію: 1) Щодо технічного стану об'єкта, у тому числі: план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833 та рішенням про відведення земельної ділянки під забудову; технічні паспорти на житловий будинок та паспорт земельної ділянки; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта, щодо підключення об'єкту до мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення); проектно-кошторисну документацію на котельню, технічні паспорти котельні та котельного господарства, котлові книги та книги обліку розходу газу, води, електроенергії, акти виконання робіт з обслуговування та ремонту обладнання котельні, виконавчі креслення підключення котельні до мереж централізованого постачання холодної та водовідведення, газо- та електропостачання, тощо; паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об'єкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж;- протоколи огляду системи вентиляції; 2) Щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; - обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта; стягнуто з ОК "МЖСТ ДОМ" на користь ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" 1378 гривень судового збору; в решті позову відмовлено.

Суд дійшов висновку, що саме відповідачем здійснюється обслуговування житлового будинку, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д, зокрема, мешканцями вказаного будинку на користь відповідача сплачуються грошові кошти за комунальні послуги та послуги по утриманню будинку та прибудинкової території; власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ВІЛЬЯМСА 59Д", тому колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 27.06.2017 (судді: Мишкіна М.А., Будішевська Л.О., Таран С.В.) рішення Господарського суду Одеської області від 03.04.2017 залишено без змін.

Обслуговуючий кооператив "МЖСТ ДОМ" в касаційній скарзі просить постанову апеляційного господарського суду та рішення місцевого господарського суду скасувати з підстав неправильного застосування норм матеріального та порушення норм процесуального права, прийняти нове рішення про відмову в позові.

Скаржник доводить, що не є уповноваженою особою на здійснення передачі в управління будинку та додаткових дій від нього як колишнього балансоутримувача не потрібно, а за нормами законодавства позивач може вимагати лише передачі технічної документації на будинок.

Скаржник доводить, що не отримував письмової вимоги про передачу технічної документації на будинок, тримісячний строк передачі такої документації не сплинув, тому право позивача не було порушено.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 26.09.2017 у складі колегії: головуючий, суддя - Яценко О.В., судді - Поляк О.І., Ходаківська І.П. касаційна скарга Обслуговуючого кооперативу "МЖСТ ДОМ" прийнята до провадження, справа призначена до розгляду у судовому засіданні на 26.10.2017.

Учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.

Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку судові акти, на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що установчими зборами співвласників ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" від 15.05.2016р. затверджено Статут Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ВІЛЬЯМСА 59Д" (протокол №1).

22.06.2016р. власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку № 59-д, що по вулиці Академіка Вільямса, у місті Одеса було створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ВІЛЬЯМСА 59Д", державна реєстрація новоутвореної юридичної особи проведена 22.06.2016р. (номер запису про проведення державної реєстрації - 15561020000058806, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 25.06.2016р.).

28.08.2016р. відбулись збори співвласників багатоквартирного будинку 59Д по вул.Ак.Вільямса у м.Одесі, на яких взяли участь особисто або через своїх представників співвласники у кількості 107 осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 6309,9к.кв., або 50,5% від приватизованої площі багатоквартирного будинку.

На зборах було прийняте рішення, зокрема, прийняти багатоквартирний будинок за адресою: м.Одеса, вул.Ак.Вільямса, буд.59Д в управління та на баланс ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д"; звернутись з відповідним клопотанням до теперішнього балансоутримувачу та Одеської міської ради.

Вищезазначене рішення оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку №2 від 28.08.2016р.

12.09.2016р. головою правління ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" був виданий Наказ №2, яким створено відповідну комісію для приймання-передачі технічної та облікової документації на багатоквартирний житловий будинок, який розташований за адресою: м.Одеса, вул.Ак.Вільямса, буд.59д від Обслуговуючого кооперативу "МЖСТ ДОМ" (з балансу) в управління (на баланс) до ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д"

29.09.2016р. ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" отримало відповідь з Київської районної адміністрації Одеської міської ради, в якій зазначено, що за інформацією Управління капітального будівництва Одеської міської ради управління не виступало замовником будівництва житлового будинку №59-д по вул. Академіка Вільямса, а також не приймало участі в передачі даного будинку на баланс ОК "МЖСТ "ДОМ".

Також в даному листі зазначено, що для врегулювання всіх питань, пов'язаних з взяттям вищезазначеного будинку в управління ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" правлінню об'єднання необхідно звернутись до ОК "МЖСТ "ДОМ" для підписання акту приймання-передачі технічної документації на будинок.

26.09.2016р. ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" надіслало ОК "МЖСТ ДОМ" повідомлення від 25.09.2016р. в якому зазначило, що у зв'язку із створенням ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" для здійснення "процедури приймання-передачі" об'єкта на баланс та в управління, відповідно до діючого законодавства України, просить кооператив підготувати оригінали або належним чином завірені копії документів щодо технічного стану об'єкта по вул.Ак.Вільямса,59Д у м.Одесі (за переліком).

Вказане повідомлення було направлено позивачем відповідачу 26.09.2016р. поштою, проте повернулось на адресу ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" із відміткою відділення поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання".

19.10.2016р. голова правління ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" звернулась до ОК "МЖСТ ДОМ" із заявою №0/16, в якій просила рішення про передачу технічної та облікової документації на багатоквартирний житловий будинок 59-д по вул.Ак.Вільямса у м.Одесі від ОК "МЖСТ ДОМ" (з балансу) в управління (на баланс) до ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59" на підставі рішення співвласників будинку.

Проте працівники ОК "МЖСТ ДОМ" 19.10.20156р. відмовились від отримання вищезазначеної зави, що підтверджується Актом фіксації відмови від отримання заяви юридичною особою від 19.10.2016р., підписаному головою правління ОСББ та ще 7 особами.

Перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права у спірних правовідносинах, касаційна інстанція погоджується з правовими висновками судів з наступних мотивів.

Відповідно до норм ч.ч.1, 2 ст.369 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Суб'єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.

Згідно із ст.382 ЦК України квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання. Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Відповідно до ст.385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об'єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулювання правових, організаційних та економічних відносин, пов'язаних з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління врегульовані законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Відповідно до ч.ч.1, 7,8 ст.1 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири; управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб; управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов'язків співвласників, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

Згідно із ч.ч.5,6 ст.5 Закону замовник будівництва або попередній власник будинку зобов'язаний передати один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, співвласникам в особі їх об'єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку. У разі якщо об'єднання співвласників багатоквартирного будинку не створено та уповноважену особу не визначено, примірник технічної документації на будинок передається управителю, якщо його обрано відповідно до закону. У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком особа, яка здійснювала управління, повинна передати наявну в неї технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок особі, визначеній співвласниками такого будинку. У разі зміни управителя попередній управитель повинен передати наявну в нього технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок новому управителю.

Згідно із ст.9 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку). Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.

Відповідно до ч.1 ст. 10 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Відповідно до ст.1 ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ч.14 ст.6 ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.

Згідно із ч.ч.18,19 ст.6 ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення обєднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об'єднання відновлює її за власний рахунок.

Відповідно до ст.12 ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об'єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об'єднання.

Як вказано вище, судом встановлено, що ОК "МЖСТ ДОМ" здійснюється обслуговування житлового будинку, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д.

Отже, виходячи із приписів ч.18 ст.6 ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" у ОК "МЖСТ ДОМ" починаючи з 22.06.2016р. виник обов'язок у тримісячний строк забезпечити передачу ОСББ "ВІЛЬЯМСА 59Д" примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж щодо передачі об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку.

Будь-яких додаткових вимог (як то необхідність повідомлення об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку колишнього балансоутримувачу будинку про державну реєстрацію об'єднання) для передачі даної документації від попереднього балансоутримувача Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" не встановлено.

Отже, господарський суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що встановлений ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" строк на передачу примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, обчислюється не з дня повідомлення колишнього балансоутримувача, або особи яка здійснювала управління багатоквартирним будинком, а саме з дати державної реєстрації об'єднання.

Доводи касаційної скарги колегія суддів відхиляє, оскільки на правильність правових висновків вони не впливають, зводяться до вимог заперечити встановлені обставини на підставі встановлення інших обставин та оцінки доказів, що виходить за межі касаційної перевірки судового рішення.

Відповідно до п. 1 ст. 1119 ГПК України касаційна інстанція за результатами розгляду касаційної скарги має право залишити рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції без змін, а скаргу - без задоволення.

Керуючись ст.ст. 108 1115 1117 1119 11110 11111 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Касаційну скаргу Обслуговуючого кооперативу "МЖСТ ДОМ" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 27.06.2017 залишити без задоволення.

2. Постанову Одеського апеляційного господарського суду від 27.06.2017 у справі № 916/3484/16 Господарського суду Одеської області залишити без зміни.

Головуючий, суддяО.В. Яценко СуддіО.І. Поляк І.П. Ходаківська

  • 8952

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8952

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні судові рішення

    Дивитись всі судові рішення
    Дивитись всі судові рішення
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст