Головна Блог ... Новини Рідкісна подія - Верховний Суд оскаржив у Конституційному Суді право Президента України формувати НКРЕ Рідкісна подія - Верховний Суд оскаржив у Конститу...

Рідкісна подія - Верховний Суд оскаржив у Конституційному Суді право Президента України формувати НКРЕ

эксклюзив
Відключити рекламу
 - tn1_0_69059700_1464682163_574d46b3a89c3.jpg

Верховний Суд України вважає, що формування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, президентом України суперечить Основному закону країни і звернувся з відповідним поданням до Конституційного Суду України.

"У Верховному Суді вважають, що коли у нас була президентсько-парламентська республіка, то це було зараховано до повноважень президента, але в зв'язку з тим, що в лютому 2014 року було відновлено дію тієї редакції Конституції, що передбачає паралментско-президентську республіку, це не належить до повноважень президента України", - сказав голова Верховного суду Ярослав Романюк на брифінгу в понеділок у Києві.

Користуйтесь консультацією: Дії споживача електричної енергії щодо недопущення припинення електропостачання з підстав несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до законодавства.

За його словами, у Верховному Суді сумніваються, що ті положення закону, які надають такі повноваження президенту, відповідають Конституції, оскільки вичерпний перелік повноважень глави держави має бути закріплено в Основному законі.

Як повідомив на брифінгу суддя Палати в адміністративних справах Верховного суду України Олег Кривенда, пленум Верховного суду 30 травня прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду з конституційним поданням про відповідність Основному закону ч. 1 і 2 ст. 11 закону України "Про природні монополії", абз. 5 ч. 1 ст. 12 закону України "Про електроенергетику", п. 4 ч. 1 ст. 3 закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", абз. 8 ч. 1 ст. 13 закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (щодо повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), указу президента від 27 серпня 2014 року про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, указу президента від 10 вересня 2014 року про затвердження положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Пленум Верховного суду просить КС визначити відповідність цих законодавчих актів положенням ч. 1 ст. 8, ч. 2 ст. 19, ч. 1 ст. 106 і пп.3, 9, 9-1, 9-2 ч. 1 ст. 116 Конституції України.

Джерело: Interfax-Україна

Вспомните новость: Кто в Украине утверждает тарифы и может ли население влиять на их размер

 • 1091

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1091

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст