Головна Блог ... Новини В Україні у 7 разів частіше судять за пропозицію хабара, ніж за його отримання В Україні у 7 разів частіше судять за пропозицію х...

В Україні у 7 разів частіше судять за пропозицію хабара, ніж за його отримання

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 0

 • 2573

Відключити рекламу
 - tn1_b2fb91e45d8b217b9246c814cf0a1e21_602e8f18d56b8.jpg

Торік в Україні було засуджено понад 67 тис. осіб. Кожен шостий — за некваліфіковані крадіжки, 40% — за злочини невеличкої тяжкості. Проте за хабарі отримали вирок 0,1% від загальної кількості.

Такі дані про склад засуджених у 2020 році оприлюднила Державна судова адміністрація.

У структурі категорій злочинів, за які оголошувалися обвинувальні вироки, превалюють злочини проти власності (34760 осіб). Третина з них — за ч.1 ст.185 («Крадіжка») Кримінального кодексу, а ще половина (майже 17 тис.) — за чч.2 та 3 цієї ж статті. Понад 3,2 тис. осіб засуджено за грабіж (ст.186 КК), 1813 — за шахрайство (ст.190 КК) і 643 — за розбій (ст.187 КК).

Далі йдуть злочини, пов’язані з обігом наркотиків. За ст. ст. 305—327 КК засуджено понад 10 тис. осіб, причому 2/3 з них — за ч.1 ст.309 КК.

Водночас, дані ДСАУ спростовують твердження про високий рівень корупції в країні. За рік тільки 36 державних службовців отримали вироки за отримання неправомірної вигоди. А загалом за ст.368 КК засуджено 81 особу. Натомість на спробі підкупити чиновників (ст.369 КК) погоріли майже 600 хабародавців.

Також українці справно сплачують податки. За ухилення від них отримали вироки аж 2 особи (стст.212 та 212-1 КК).

У річній статистиці — жодного судді або прокурора. Втім, немає і засуджених за ст.376 КК («Втручання в діяльність судових органів»). Тільки дві особи отримали строк за погрозу або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного. Решта злочинів проти правосуддя пов’язані, як правило, із відбуванням покарання.

Джерело: ЗіБ

 • 2573

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2573

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст