Головна Блог ... Новини В Україні борг перед інвесторами в зелену генерацію досягає 30 мільярдів гривень, - Гарпок В Україні борг перед інвесторами в зелену генераці...

В Україні борг перед інвесторами в зелену генерацію досягає 30 мільярдів гривень, - Гарпок

 • 0

 • 0

 • 32

Відключити рекламу

Борг ДП "Гарантований покупець" перед інвесторами у підприємства відновлюваної енергетики складає 28,9 млрд грн і виникає переважно через недофінансування розвитку цієї галузі з боку НЕК "Укренерго".

Про це повідомило держпідприємство у відповідь на запит Суспільного.

"Станом на 17.06.2024 заборгованість ДП "Гарантований покупець" перед виробниками за "зеленим" тарифом становить близько 28,9 млрд. грн", - повідомили в підприємстві.

Як зазначається, наявна натепер заборгованість перед виробниками з ВДЕ є наслідком недотримання "Укренерго" умов виконання фінансових зобов’язань, порушення термінів здійснення авансових платежів та остаточного розрахунку за послугу із забезпечення збільшення виробництва електроенергії з ВДЕ.

"Загальний розмір заборгованості ("Укренерго" перед Гарпоком - ред.) становить близько 22,6 млрд. грн", - розповіли в Гарпоку.

У відповіді на запит повідомляється, що Гарпок неодноразов звертався листами до Кабміну, Міненерго та НКРЕКП з проханням сприяти у вирішенні ситуації щодо здійснення оплати наявної заборгованості "Укренерго", наголошуючи, що порушення порядку оплати Послуги унеможливлює своєчасні та повні розрахунки державного підприємства з виробниками ВДЕ.

Нагадаємо, 20 червня, після чергового обстрілу енергоінфраструктури росіянами, президент Володимир Зеленський провів Ставку, за рішенням якої доручив уряду розробити стратегію розвитку відновлювальної енергетики і розподіленої генерації на рівні держави.

За даними ДП "Гарантований покупець" рівень заборгованості перед підприємствами відновлюваної енергетики України складає понад 40% за 2022 рік, а в поточному році вже досягає 40%.

Українська вітроенергетична асоціація закликає уряд знайти фінансовий ресурс для Енергоатому (кредити чи облігації), щоб обнулити весь борговий ланцюжок – ДП "Гарантований покупець", ПУПи, ОСРи, Укренерго та виробники з ВДЕ, заборгованість перед якими становить 17 млрд грн.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 32

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 32

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст