Українців хочуть звільнити від сплати ПДВ при купівлі товарів з-за кордону вартістю менше 150 евро

ексклюзив
18.11.2020 | Автор: Вергун Денис    Переглядів:  21438
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

28.10.2020 р. до Верховної Ради України внесений проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)”.

03.11.2020 проект направлений на розгляд Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та чекає на подальший свій рух.

Законопроект запропонований до прийняття з метою реалізації запровадженої раніше концепції письмового декларування товарів шляхом подання операторами поштового зв’язку та експрес-перевізниками електронних реєстрів, а також для приведення у відповідність норм Податкового та Митного кодексів України було розроблено цей законопроект, який є системно пов’язаним із проектом Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)».

Згадайте новину: Налоги на посылки: украинцы нашли лазейки в новых нормах

Також однією із заявлених цілей, які має вирішити Закон, у випадку його прийняття, є уніфікація підходів, спрощення адміністрування та приведення у відповідність норм Митного та Податкового кодексів України.

"Законопроектом пропонується збільшити базу оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувача - фізичної особи зі 100 євро до 150 євро", – розповіла нам член Асоціації правників України (АПУ) Анна Леус.

Проектом пропонується:

- визначити відповідальними за нарахування та сплату до бюджету податку на додану вартість у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях оператора поштового зв'язку, експрес-перевізника, якщо ним здійснюється декларування таких товарів шляхом подання реєстрів (тимчасових та/або додаткових);

- привести у відповідність положення Податкового та Митного кодексів України в частині визначення бази оподаткування ПДВ та митом у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, шляхом закріплення, що базою оподаткування податком на додану вартість є частина їх митної вартості (для юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців) або частина їх сумарної фактурної вартості (для фізичних осіб), що перевищує неоподатковуваний мінімум (еквівалент 150 євро);

- встановити можливість відстрочення сплати податку на додану вартість – протягом 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру;

- виключити норми, що стосуються питань декларування товарів для митних цілей та порядку здійснення митних формальностей, у зв’язку із включенням відповідних положень до проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)», який є системно пов’язаним із цим законопроектом.

Згадайте новину: Оподаткування грошових переказів, отриманих із-за кордону

Проектом передбачено перехідний період щодо початку впровадження положень, передбачених пунктом 180.21. статті 180 та підпунктом 191.1.3. пункту 191.1. статті 191 Податкового кодексу України, шляхом зміни пункту 68 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

У разі прийняття Верховної Радою України законопроекту, оператори поштового зв’язку та експрес-перевізники стануть особами, відповідальними за сплату ПДВ з 30 червня 2021 року, тоді як законопроект набере чинності вже 1 січня 2021 року.

"Позитивним для багатьох громадян може стати підвищення бази оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувача - фізичної особи зі 100 євро до 150 євро. Також той факт, що питаннями декларування та сплати податку займатимуться перевізники. Що стосується самих операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників, також очікується збільшення обсягу поштових відправлень та, в свою чергу, зменшення “сірих” схем ввезення товарів через кордон", – зауважива нам голова відділення АПУ в Запорізькій області, керуючий партнер АО "Гладкий і партнери" Дмитро Гладкий.

Источник: юридический ресурс Протокол

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
21438
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
0