Головна Блог ... Цікаві судові рішення Зобов'язати уповноважених осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві внести відомості до ЄРДР - ухвала Печерського райсуду м. Києва від 16.04.2018р. за скаргою адвоката Травянко О.І. на бездіяльність Печерського УП ГУНП у м.Києві (№ 757/17263/18-к) Зобов'язати уповноважених осіб Печерського УП ГУНП...

Зобов'язати уповноважених осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві внести відомості до ЄРДР - ухвала Печерського райсуду м. Києва від 16.04.2018р. за скаргою адвоката Травянко О.І. на бездіяльність Печерського УП ГУНП у м.Києві (№ 757/17263/18-к)

Відключити рекламу
- uhvala_pecherskogo_rayonnogo_sudu_m_kieva_vid_16_04_2018r_za_skargoyu_advokata_travyanko_o_i_na_beziyalnist_upovnovagenih_osib_pecherskogo_up_gunp_u_m_kievi_5b151957999f9.png

Фабула судового акту:Ухвалення судом даного рішення на користь Клієнта, стало наслідком місячної тяганини з Печерською поліцією.

Можливо тому,що дане рішення має пряме відношення до Дельта-Банку, який ошукав тисячі громадян.

У відповідності до статті 214 Кримінального-процесуального Кодексу України, слідчий зобов’язаний на протязі 24-годин внести відомості про злочини до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та надати заявнику відповідний Витяг. Але на практиці працівники поліції на протязі однієї доби відомості до ЄРДР не вносять. Більше того на протязі 10-днів не дають заявнику відповіді. Приблизно через 15 днів, а то й через місяць заявник отримує постанову слідчого про відмову в порушенні кримінального провадження, або взагалі лист про те, що заява списана в архів.

Заявник отримавши дану постанову на протязі 10 днів подає скаргу до суду з проханням зобов’язати поліцію порушити кримінальне провадження, а суд йому відмовляє у зв’язку з тим, що заявник пропустив процесуальний строк. Все тому що 10 днів згідно закону починаються через одну добу після того, як Ви подали до поліції заяву-повідомлення про злочин.

Таким чином запам’ятайте через одну добу після того як Ви подали до поліції заяву повідомлення про злочин і кримінальне провадження не порушено, Ви маєте право подавати відповідну скаргу до суду і на це у Вас тільки 10 днів. Чекати відповіді з поліції 10 днів не потрібно, в цьому і заключається процесуальна хитрість на яку попадається багато громадян.

З повагою адвокат Травянко О.І. Юридичний Центр «Алекс» www.alexcenter.com.ua

Печерський районний суд міста Києва

Справа № 757/17263/18-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 квітня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Васильєва Н.П., при секретарі Кострійчук В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві судове провадження за скаргою адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах ОСОБА_2 на бездіяльність уповноважених осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою про кримінальне правопорушення від 30.03.2018,-

В С Т А Н О В И В :

10.04.2018 до Печерського районного суду м. Києва надійшла вказана скарга, яка передана слідчому судді 11.04.2018, у порядку ст. 303 КПК України, на бездіяльність уповноважених осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням про кримінальне правопорушення від 30.03.2018.

Оскільки заявник відомостей, що дані за повідомленням від 30.03.2018 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань не отримав, бездіяльність уповноважених осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві, щодо цього факту оскаржено до Печерського районного суду м. Києва.

Представник Печерського УП ГУНП у м. Києві у судове засідання не з'явився, про розгляд скарги повідомлявся належним чином, заяви, клопотання або письмові заперечення не були подані, про причини неявки до суду не повідомлено.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті скарги у відсутність не з'явившихся осіб, на підставі наданих доказів.

Вивчивши скаргу, дослідивши матеріали провадження приходжу до наступного висновку.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений частиною 1 ст. 303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п.1 ч.1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

За змістом ч. 1 ст. 214 КПК України, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР впродовж 24 години після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Судовим розглядом встановлено, що 30.03.2018 адвокат Травянко О.І, в інтересах ОСОБА_3 звернувся з заявою про вчинення кримінального правопорушення, яку зареєстровано у канцелярії Печерського УП ГУНП у м. Києві 30.03.2018 року.

Станом на день подання скарги інформацію про внесення відомостей за заявою від 30.03.2018 заявником не отримано.

Згідно з ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

За змістом вказаної норми, обов'язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальні правопорушення покладено на слідчого, прокурора та інших службових осіб, що уповноважені на їх прийняття. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається, незалежно від того, чи відносяться розслідування фактів про повідомлені кримінальні правопорушення до територіальної юрисдикції або процесуальної компетенції органу, до якого надійшла заява чи повідомлення.

Також, частиною 2 статті 60 КПК України передбачено, що заявник має право отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію; витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У повідомленні про кримінальне правопорушення заявником зазначено короткий виклад обставин, що може свідчити про вчинення кримінального правопорушення та попередню кваліфікацію правопорушення.

Враховуючи зазначене, слідчий суддя вважає, що скаргу слід задовольнити, оскільки у судовому засіданні встановлено, що у порушення вимог ст. 214 КПК України станом на час розгляду скарги у суді, відомості з заяви (повідомлення) від 23.03.2018, не внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розслідування не розпочиналось, та як наслідок зобов'язати уповноважених службових осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості із заяви адвоката Травянка О.І. в інтересах ОСОБА_3 від 30.03.2018, про вчинення кримінального правопорушення, у порядку та у строки, передбачені ст. 214 КПК України.

Керуючись ст. ст. 60 214 303 305 306 307 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Скаргу адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах ОСОБА_2 на бездіяльність уповноважених осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою про кримінальне правопорушення від 30.03.2018 - задовольнити.

Зобов'язати уповноважених осіб Печерського УП ГУНП у м. Києві внести відомості до ЄРДР за заявою адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах ОСОБА_2 про вчинення кримінального правопорушення від 30 березня 2018 року та розпочати досудове розслідування, про що проінформувати заявника.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

  • 4786

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4786

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні судові рішення

    Дивитись всі судові рішення
    Дивитись всі судові рішення
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст