0
1
1304
НАЗК пояснює це тим, що у судах загальної юрисдикції 83% кримінальних проваджень здійснюється у строк до одного року, а у ВАКС у такий строк розглядається лише 35% кримінальних проваджень.
З КПК виключать положення про те, що кримінальне провадження у Вищому антикорупційному суді здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів. Також виключається положення про те, що оскарження ухвал слідчого судді ВАКС здійснюється в апеляційному порядку – колегіально судом у складі не менше трьох суддів. Відповідні зміни передбачені зареєстрованим у парламенті законопроектом10178 «Про внесення змін до статті 31 Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження Вищим антикорупційним судом». Автором проекту виступає НАЗК. (Джерело: Судово-юридична газета )
Отже, передбачається виключення з КПК спеціальних положень щодо обов’язкового здійснення кримінального провадження щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, колегіально судом у складі трьох суддів.
Внаслідок запропонованих змін на ВАКС поширюватимуться загальні норми про одноособовий та колегіальний розгляд справ у суді першої інстанції, передбачені ч.ч. 1–3 ст. 31 КПК.
Як зазначає НАЗК, згідно зі звітними даними упродовж 2020–2022 років у Вищому антикорупційному суді спостерігається зростання кількості нерозглянутих кримінальних проваджень, розгляд яких переходить на наступний звітний період (175 – у 2020 році, 185 – у 2021 році, 219 – у 2022 році). При цьому кількість розглянутих проваджень щороку майже не змінюється і становить у середньому 52 провадження на рік.
Згадайте новину: В Україні накопичилося майже 10 тисяч дисциплінарних скарг на суддів, які не розглядаються ВРП
Збільшення навантаження на суддів ВАКС зумовлює надмірно тривалий розгляд кримінальних проваджень, який станом на 1 січня 2023 в середньому становив 594 дні, а також ставить під загрозу дотримання принципу розумних строків. Так, у судах загальної юрисдикції 83% кримінальних проваджень здійснюється у строк до одного року, у Вищому антикорупційному суді у такий самий строк розглядається лише 35% кримінальних проваджень.
Згідно зі статистичними даними станом на 01.01.2023 кількість проваджень у нетяжких і тяжких злочинах, які перебувають на розгляді Вищого антикорупційного суду, становить 57% від загальної кількості кримінальних проваджень, а кожен суддя бере участь у судовому розгляді у середньому 17 кримінальних проваджень цієї категорії справ. У разі одноособового судового розгляду на кожного суддю в середньому може припадати 6 кримінальних проваджень у нетяжких і тяжких злочинах.
З огляду на зазначене поширення на Вищий антикорупційний суд загальних правил розгляду кримінальних проваджень у суді першої інстанції, на думку НАЗК, дасть змогу підвищити його ефективність і забезпечить належну динаміку розгляду справ.
Автор новини: Наталя Мамченко
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
337
Коментарі:
0
Переглядів:
790
Коментарі:
0
Переглядів:
342
Коментарі:
0
Переглядів:
1300
Коментарі:
0
Переглядів:
1279
Коментарі:
0
Переглядів:
1856
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
Найважливіша:найвища,якість,у: -достатній(розумний),строк.,тому: -Чим,більше,належних,Суддів -Тим,вища,якість. І,Ці-Особи,гідні:-незаощадження, витрат,на:таке,вирішення,Їх,справ!