Головна Блог ... Новини У серці стародавнього вулкана виявили величезне родовище рідкоземельних елементів У серці стародавнього вулкана виявили величезне ро...

У серці стародавнього вулкана виявили величезне родовище рідкоземельних елементів

  • 0

  • 0

  • 223

Відключити рекламу

За даними гірничодобувної компанії Rare Earths, у серці стародавнього вулкана в Норвегії знаходиться найбільше в Європі родовище рідкоземельних елементів.

Компанія опублікувала звіт про родовище, в якому з'ясувалося, що в ньому міститься близько 8,8 мегатонн оксидів рідкоземельних елементів. Очікується, що близько 1,5 мегатонн із них становитимуть рідкісноземельні магніти, які використовують у вітряних турбінах і електромобілях.

"Оцінка ресурсів підкреслює потенціал цього родовища як активу, що справді перетворює, і який може стати основою безпечного ланцюжка створення вартості рідкісноземельних металів у Європі", - сказав у своїй заяві генеральний директор Rare Earths Альф Рейстад.

Родовище, відоме як Фен-карбонатитовий комплекс, розташоване на південний захід від Осло, недалеко від озера Норше. Близько 580 мільйонів років тому цей комплекс являв собою трубку діючого вулкана. Верхня частина вулкана, вже давно згаслого, піддалася ерозії, оголивши цю заповнену магмою трубу діаметром близько 1,2 милі (2 кілометри) на поверхню.

Магма затверділа в карбонатит, який являє собою гірську породу, повну мінералів, що несуть певні форми молекул карбонату. За даними Rare Earths, ця колись розплавлена магма тепер містить економічно важливі рідкісноземельні елементи, як-от неодим - металевий елемент, що використовується для виготовлення магнітів, - та празеодим, що також використовується в магнітах, а також в інших виробах, таких як авіаційні двигуни.

За оцінками гірничодобувної компанії, основна увага приділяється верхній частині надр стародавнього вулкана, розташованій на глибині до 468 метрів нижче рівня моря. Згідно із заявою компанії, найімовірніше, поклади знаходяться на глибині приблизно 1000 м нижче рівня моря.

Компанія планує продовжити розвідувальне буріння, а також побудує поруч із відслоненням дослідну установку з переробки руди в чисті рідкоземельні елементи. Згідно зі звітом Оксфордського інституту енергетичних досліджень за 2023 рік, близько 70% світових поставок рідкісноземельних елементів видобувають у Китаї, і там переробляють 90% усіх рідкісноземельних елементів.

Однак ці 17 елементів, які мають вирішальне значення для таких технологій, як сенсорні екрани та акумулятори, насправді широко поширені. Країни по всьому світу прагнуть гарантувати безпеку своїх власних внутрішніх ланцюжків постачання цих корисних копалин. У США, наприклад, дослідники вивчають вугільні шахти, де вже ведеться гірничодобувна діяльність, щоб з'ясувати, чи можуть рідкоземельні метали стати наступним продуктом цих шахт.

Новини про цінні метали

Активний вулкан у холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото. Експерти оцінюють "золоті викиди" в 6 тисяч доларів.

Видання New York Post пише, що Гора Еребус, яка разом з островом Десепшн є єдиним зі 138 діючих вулканів Антарктиди, відома тим, що щодня викидає в атмосферу газ, який містить близько 80 грамів кристалізованого золота.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 223

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 223

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати