23.04.2015    Переглядів:  291
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

ТСК з перевірки суддів пропонує притягнути до відповідальності ще п'ять суддів, що виносили рішення проти учасників акцій протесту під час Революції Гідності

ТСК з перевірки суддів пропонує притягнути до відповідальності ще п'ять суддів, що виносили рішення проти учасників акцій протесту під час Революції Гідності   - tsk_z_perevirki_suddiv_proponue_prityagnuti_do_vidpovidalnosti_shche_p_yat_suddiv_shcho_vinosili_rishennya_proti_uchasnikiv_aktsiy_protestu_pid_chas_revolyutsii_gidnosti_55395362c5b89.jpg

На сьогоднішньому засіданні Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції визнано порушення присяги судді у діях п’яти  суддів, стосовно двох – перевірки припинено. З початку роботи ТСК ухвалила висновки про порушення присяги стосовно 21 судді.

За результатами засідання Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, що виносили рішення проти учасників акцій протесту в Україні, 22 квітня 2015 року Комісією ухвалено висновки про наявність ознак порушення присяги судді у діях ще 5 суддів.

Так, констатовано порушення присяги в діях:

судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Криворучка Ігоря Вікторовича;

судді Святошинського районного суду міста Києва Чалої Алли Петрівни;

судді Шевченківського районного суду міста Києва Гайдук Світлани Володимирівни;

судді Ленінського районного суду міста  Кіровограда Льон Світлани Михайлівни;

судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни.

Стосовно двох суддів Комісія не знайшла підстав для притягнення до відповідальності й припинила перевірки. А саме: стосовно судді Одеського окружного адміністративного суду Цховребової Маргарити Георгіївни та судді Харківського окружного адміністративного суду Бадюкова Юрія Вячеславовича.

«На відміну від попередніх випадків цього разу ми перевіряли суддів, які винесли рішення щодо заборони мирних зібрань 13 березня минулого року у Харкові та 4 квітня в Одесі, але Комісія припинила ці перевірки, адже рішення судів стосувалися заборони мирних зібрань різних політичних сил, у певному місці і в певний час, крім того, у Харкові тоді відбувався футбольний матч «Металіст-Шахтар», то ж такі превентивні заходи суддів були абсолютно виправдані», – відзначив голова ТСК В. Мойсик.

Він також нагадав, що зараз триває процес формування Вищої ради юстиції та висловив сподівання, що до кінця квітня Вища рада юстиції буде сформована і розпочне роботу саме з розгляду висновків Тимчасової спеціальної комісії. Адже саме Вища рада юстиції у цьому випадку має ухвалити остаточні рішення стосовно притягнення суддів до відповідальності за порушення присяги судді.

«Розгляд матеріалів перевірок відбувався непросто, але у кожній справі ми переконані, що винесли законні і справедливі рішення», – прокоментував результати засідання Володимир Мойсик.

Запланований на 22 квітня розгляд заяви голови ГС «Українська спілка Автомайдан» Михайловського А.В. про проведення перевірки судді Васильківського міськрайонного суду Київської області Степаненка Віктора Вікторовича було відкладено через погіршення під час засідання ТСК стану його здоров’я.

Загалом, з початку роботи (з 3 липня 2014 року) Комісія ухвалила висновки стосовно 28 суддів. З них у діях 21 судді визнано порушення присяги і матеріали перевірок передано до Вищої ради юстиції для прийняття рішення. У діях 4 суддів констатовано ознаки дисциплінарного проступку і матеріали передані для прийняття рішення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Стосовно 3 суддів ТСК ухвалила висновки про відсутність фактів, що свідчать про порушення присяги, дисциплінарний проступок або ознаки кримінального правопорушення і прийняла рішення про припинення перевірок

За словами В. Мойсика, на розгляді Комісії ще знаходяться матеріали перевірок стосовно 357 суддів, понад 100 з них вже підготовлено до розгляду. Наступні засідання ТСК заплановані на 19 та 26 травня 2015 року.

З усіма висновками ТСК з перевірки суддів загальної юрисдикції щодо наявності ознак порушшення присяги судді можливо ознайомитись на сайті Вищої ради юстиції.

Джерело: Прес-служба ВСЮ

ЦИТАТА МІСЯЦЯЯкщо у судді нема мужності протидіяти тиску, він повинен залишити займану посаду 

Інтерв'ю: Владимир Мойсик председатель ВКС: «Нас часто упрекают в том, что решения, выносимые судьями, которых мы проверяем, не отменены и вступили в законную силу. Это не имеет никакого значения.»

Згадайте новину: Тимчасова спеціальна комісія вже має свій Регламент і розпочала реальну роботу

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: