Головна Блог ... Новини Це вперше! Кандидат на посаду судді Олександр Руденко, який колись давно п’яний їздив за кермом, отримав відмову від ВРП Це вперше! Кандидат на посаду судді Олександр Руде...

Це вперше! Кандидат на посаду судді Олександр Руденко, який колись давно п’яний їздив за кермом, отримав відмову від ВРП

Відключити рекламу
Це вперше! Кандидат на посаду судді Олександр Руденко, який колись давно п’яний їздив за кермом, отримав відмову від ВРП - 7c96069a09bca79f6de33672fa377cb3.jpg

Вища рада правосуддя 20 червня 2024 року відмовила у внесенні подання Президенту про призначення адвоката та юрисконсульта Олександра Руденка на посаду судді Драбівського районного суду Черкаської області.

Це перший випадок відмови ВРП у внесенні подання про призначення на посаду судді щодо учасника «другої групи» добору на посади суддів 2017 року. (Джерело: Судов-юридична газета)

Нагадаємо, що у травні ВККС завершила співбесіди з 434 кандидатами на 560 вакантних посад суддів місцевих судів.

Під час засідання Ради правосуддя було встановлено, що 2 квітня 2011 року, тобто більше ніж 13 років тому, працівники ДАЇ склали відносно Олександра Руденка протокол за ст. 130 (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння) Кодексу про адміністративні правопорушення.

Згадайте новину: Суддю Володимира Бородійчука звільняють за відмову перевірятися на алкоголь, він заявляє про «підлість»

Згідно з протоколом, Олександр Руденко, який керував автомобілем Mitsubishi у Черкаській області, у присутності двох свідків відмовився як від огляду на стан алкогольного сп’яніння, так і від поїздки для відповідного огляду у профільну лікарню.

22 квітня 2011 року Придніпровський районний суд міста Черкаси визнав Олександра Руденка винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП та призначив йому покарання у вигляді 40 годин громадських робіт. Під час судового засідання кандидат свою провину визнав.

Олександр Руденко з рішенням суду сперечатися не став і відпрацював відповідні «штрафні» години в одному з комунальних підприємств міста Черкаси.

Під час засідання Ради правосуддя Олександр Руденко поводив себе дещо дивно. Спочатку він повідомив членам ВРП, що за ст. 130 він до відповідальності ніколи не притягався та ніякі громадські роботи не виконував.

Потім кандидат розповів, що все ж згадав обставини подій 2011 року. Разом з тим, він повідомив, що став жертвою провокації ДАЇ та 2 квітня 2011 року він не перебував у стані алкогольного сп’яніння. Олександр Руденко зазначив, що відмовився від огляду на стан сп’яніння через те, що віз дитину до лікаря і не міг залишити дитину з дружиною на трасі.

Втім, схоже, що члени ВРП запідозрили кандидата у намірі приховати факт притягнення до відповідальності за ст. 130.

Відтак, під час голосування за внесення подання Президенту про призначення Олександра Руденко на посаду судді, голоси членів ВРП розподілилися.

«За» внесення подання проголосували 9 членів ВРП, а «проти» – 7 (Григорій Усик, Олег Кандзюба, Олексій Мельник, Роман Маселко, Оксана Кваша, Олена Ковбій та Дмитро Лук’янов).

Згадайте новину: ВРП не побачила НІЧОГО у діях судді Ковганича, який вдвічі перевищив швидкість, наїхав на поліцейського та втік з місця події

Таким чином, пропозиція внести Президенту подання про призначення Олександра Руденко на посаду судді не набрала мінімально необхідні 14 голосів.

Зазначимо, що Олександр Руденко 8 лютого 2024 року вдало пройшов співбесіду з колегією ВККС № 1.

Під час співбесіди з колегією Комісії питання можливого притягнення кандидата до відповідальності за ст. 130 КУпАП не досліджувалося.

Автор новини: В’ячеслав Хрипун

 

 • 312

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 312

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст