Головна Блог ... Новини Тепер закон дозволяє виїзд дітей за кордон без згоди батька, що не платять аліменти! Тепер закон дозволяє виїзд дітей за кордон без зго...

Тепер закон дозволяє виїзд дітей за кордон без згоди батька, що не платять аліменти!

Відключити рекламу
Тепер закон дозволяє виїзд дітей за кордон без згоди батька, що не платять аліменти! - tn1_0_62264500_1518192314_5a7dc6ba980cc.jpg

Багато мам, які роками не могли розшукати батьків своїх дітей, щоб отримати дозвіл на вивезення дитини за кордон, зітхнули з полегшенням. Днями вступив в силу закон №7277 «Про посилення відповідальності за несплату аліментів», який вніс зміни до Сімейного кодексу. Завдяки цим нововведенням тепер один з батьків має право тимчасово вивезти дитину за кордон без дозволу іншого, який заборгував аліменти.

«Той з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, при наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості по сплаті аліментів , сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців», – йдеться в новій редакції статті 157 Сімейного кодексу.

Користуйтеся консультацыэю: Виїзд неповнолітніх за кордон: як не порушити закон?

Для того, щоб вивезти дитину за кордон без дозволу боржника по аліментах, треба отримати довідку про наявність заборгованості по сплаті аліментів. Така довідка видається органом державної виконавчої служби протягом 10 днів на вимогу стягувача і дійсна протягом одного місяця з дня видачі.

Але це не означає, що другий з батьків може спокійно вивозити дитину за кордон аж до 18-річчя чада. Боржник по аліментах може розплатитися, і тоді його права відновлюються. Про це «Слову і Ділу» розповіла київський адвокат Марина Лебедєва.

«Будь-хто з батьків має право давати чи ні дозвіл на вивезення дитини за кордон. Якщо людина не виконує своїх обов'язків по відношенню до дитини, в даному випадку не платить аліменти, то його тимчасово позбавляють такого права. І тим самим держава захищає інтереси дитини. Але це не означає, що другий з батьків зможе один раз взяти довідку в виконавчій службі й до 18-річчя дитини спокійно вивозити або відправляти її за кордон. Адже боржник може розплатитися і відновитися в правах. Тому кожен раз, збираючись відправити дитину за кордон, треба перевіряти реєстр боржників по аліментах», – пояснила юрист.

За словами Марини Лебедєвої, зміни в Сімейному кодексі полегшать життя тих батьків, які хочуть вивезти дитину за кордон, але фізично не можуть знайти другого з батьків, щоб отримати у нього дозвіл на вивезення.

Читайте статтю: Виїзд за кордон дитини без згоди одного з батьків - судова практика

«Є ситуації, коли мати вже й не намагається змусити, припустимо, батька-алкоголіка платити аліменти, але просто не знає, де його знайти. Або він не хоче йти на контакт. Нові правила значно спростять життя таким мамам»,– впевнена адвокат.

До того ж зміни в Сімейному кодексі змусять неплатників аліментів, які маніпулюють дитиною, щоб насолити другому з батьків, або розплатитися або відступитися.

«Якщо один з батьків після розлучення хоче брати участь в житті дитини, то він повинен акуратно платити аліменти. Інше питання, що є батьки і матері, які справно платять аліменти і не дозволяють вивозити дитину, щоб допікти колишнього. У такій ситуації єдина можливість отримати дозвіл на вивезення дитини – звертатися до суду», – розповіла юрист.

Користуйтеся консультацією: Перетин кордону з дитиною в прийдешні часи безвізу

Джерело: slovoidilo.ua

  • 7086

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 7086

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст