Техпаспорти видаватимуть в електронній формі – запрацює єдина електронна система у сфері будівництва

ексклюзив
22.07.2021 | Автор: Дубенкова Марія    Переглядів:  1155
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Кабміном затверджено порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Постанова від 23 червня 2021 року «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» вже набрала чинності.

Електронна система складається з таких компонентів:

  • Реєстру будівельної діяльності електронної системи;
  • електронного кабінету користувача електронної системи;
  • порталу електронної системи.

Згадайте новину: Схематоз у сфері містобудування - що "приховує" в собі прийнятий законопроект № 5655 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності"

Функціональні можливості системи передбачають:

  • можливість створення, перегляду, відправлення, отримання, внесення змін, обробки, використання, розгляду, обліку та надання інформації у сфері будівництва та електронних документів;
  • відтепер плата за надання адміністративних послуги у сфері будівництва, а також сплата штрафу за порушення містобудівної діяльності відбуватиметься через електронну систему;
  • система автоматично перевірятиме та аналізуватиме внесені дані на предмет їх повноти, логічності та достовірності, ці дані також враховуватимуться з урахуванням критеріїв ризику;
  • договори у сфері містобудування можна укладати, змінювати та припиняти в електронній системі. Це договори про надання технічних умов, про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, про проведення технічної інвентаризації, про обстеження інженерних систем будівлі, про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі.

Також система підключена до Державного земельного кадастру, такий функціонал зумовлений необхідністю відображення точних координат поворотних точок контурів об’єктів будівництва та отримання інформації про обмеження земельних ділянок.

Згадайте новину: Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

З 31 серпня у ЄДЕССБ відкриється вільний доступ до даних генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів території, ортофотопланів. Корисність такого функціоналу досить висока, оскільки, до прикладу, раніше громадяни повинні були йти до відділу містобудування та вистоювати черги для отримання викопіювань із картографічних матеріалів. Вони необхідні, наприклад, для безоплатної приватизації земельної ділянки у межах міста (земельна ділянка повинна бути розміщена у житловій зоні – це умова для отримання такої земельної ділянки у власність). Так от, щоб пересвідчитись у тому, що бажана земля перебуває у правильній зоні, громадянину потрібно отримати дані генерального плану. Тепер ці дані загальнодоступні і це неабияк спростить процедуру приватизації землі громадянам.

ЄДЕССБ технічно взаємодіятиме з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. За реєстраційним номером об’єкта нерухомого майна та адресою об’єкта нерухомого майна з Державного реєстру підтягуватиметься інформація про зареєстровані речові права на це нерухоме майно.

Згадайте новину: Як ПРАВИЛЬНО реалізувати своє переважне право на купівлю землі

«Запровадження єдиного Порядку ведення ЄДЕССБ дозволить зменшити адміністративне навантаження, адже йдеться про спрощення процесу отримання послуг у сфері будівництва. Також зміни дозволяють одночасно верифікувати та перевіряти інформацію під час взаємодії з іншими електронними реєстрами. Це, своєю чергою, допомагає попередити корупційні ризики», – зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

З 1 серпня 2021 р ФОПи або юридичні особи зобов’язані вносити до електронного кабінету користувача ЄДЕССБ відомості про проведену технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна.

Нотаріуси або держані реєстратори під час посвідчення договорів відчуження нерухомості повинні використовувати дані про об’єкт, що реєструється з ЄДЕССБ.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
1155
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
0