Головна Блог ... Новини Суд зобов'язав Facebook надати спадкоємцям доступ до сторінки померлої користувачки Суд зобов'язав Facebook надати спадкоємцям доступ ...

Суд зобов'язав Facebook надати спадкоємцям доступ до сторінки померлої користувачки

эксклюзив
  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 5

  • 0

  • 3106

Відключити рекламу
Суд зобов'язав Facebook надати спадкоємцям доступ до сторінки померлої користувачки - tn1_e7f843f16d9456e441e1a6687bf37728_5f59fa9d5957f.jpg

Цифровий спадок померлої людини, так само як і її статки чи нерухомість, належить її спадкоємцям. Принаймні в Німеччині такого висновку ще 2018 року дійшов Федеральний верховний суд у суперечці між батьками померлої 2012 року 15-річної дівчини та соціальною мережею Facebook. У такий спосіб батьки хотіли з'ясувати причини її падіння під колеса потягу метро, внаслідок якого дівчина померла. Але що саме слід розуміти під цифровим спадком?

PDF-документа замало

Дещо прояснило це питання нове рішення того ж суду, ухвалене днями. Німецькі судді постановили, що просто передати PDF-документ із даними з акаунту померлої користувачки спадкоємцям недостатньо. Натомість спадкоємці повинні замість цього отримати доступ до заблокованої сторінки їхньої доньки.

За словами адвоката батьків померлої Крістліба Клаґеса (Christlieb Klages), Facebook поки що передав батькам лише USB-флешку з величезним за обсягом PDF-документом, зміст якого не був жодним чином структурований. Натомість у соцмережі тоді заявляли, що виконали попереднє рішення суду, передавши батькам померлої близько 14 тисяч сторінок даних. "Ми співчуваємо разом із родиною. Після рішення Федерального верховного суду ми передали родині інформацію з акаунту їхньої померлої доньки, включно зі всіма повідомленнями, фото та постами", - повідомили у Facebook.

Вспомните новость: Интернет провайдеров обяжут раскрывать данные о пользователях

У пошуках причини смерті

"Ми з цим миритися не хотіли. Чому батькам не можна подивитися на все це самим?" - каже адвокат Клаґес у розмові з медіакомпанією SWR. Тож родина розпочала новий судовий процес із вимогою надати їй доступ до сторінки доньки, аби таким чином знайти вказівки на те, чи могла дівчина покінчити життя самогубством. Адже соцмережа перевела її сторінку у так званий пам'ятний статус після повідомлення анонімного користувача про смерть, перетворивши акаунт на своєрідний цифровий надгробок. Через це побачити сторінку в її попередньому вигляді батьки вже не могли.

Ухвалюючи рішення про надання батькам доступу до сторінки доньки у Facebook, німецькі судді відкинули аргумент представників соцмережі про те, що батьки таким чином можуть активно використовувати акаунт померлої. Як зазначено у рішенні Федерального верховного суду, немає нічого, що б вказувало на не, що батьки мають подібний намір.

Вспомните новость: Мінцифри: У мобільному застосунку "Дія" з’явиться електронний підпис

Право одних проти права інших

Іще під час першої судової епопеї Facebook аргументував свою відмову ділитися з батьками деякими даними з акаунту померлої у тому числі й тим, що вони стосуються також інших людей. Адже, приміром, співрозмовники дівчини в чаті виходили з того, що їхнє листування читатиме лише вона, тож якщо її тепер читатиме хтось третій, це порушить їхнє право на захист персональних даних.

Коли батьки померлої розпочали вже другу судову тяганину з Facebook, аргумент захисту даних третіх осіб спрацював - суд нижчої інстанції дозволив соцмережі не надавати батькам доступу до приватного листування доньки. Однак Федеральний верховний суд вирішив, що інтереси спадкоємців померлої мають більшу вагу, ніж захист даних третіх осіб. Рішення цього суду оскаржити не можна.

DW з обережністю розповідає у своїх матеріалах про випадки суїциду, оскільки відомо, що деякі журналістські матеріали на цю тему можуть спровокувати наслідувальну реакцію. Якщо Ви перебуваєте у стані сильного емоційного стресу або у Вас є думки про самогубство, обов'язково зверніться за професійною допомогою.

Інформацію про проблему суїциду та допомогу можна знайти на платформі "Розкажи мені", створеній за підтримки Товариства Червоного Хреста в Україні та МОЗ України за посиланням: https://tellme.com.ua

Ви також може звернутися за професійною психологічною підтримкою, зателефонувавши на кризову національну лінію з питань запобігання суїцидам та профілактики психічного здоров'я Lifeline Ukraine за номером 7333.

Джерело: DW

  • 3106

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3106

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст