Головна Блог ... Новини Суд розглянув справу директора ДБР Романа Труби та виявив підстави для його люстрації Суд розглянув справу директора ДБР Романа Труби та...

Суд розглянув справу директора ДБР Романа Труби та виявив підстави для його люстрації

Відключити рекламу
 - tn1_sud_rozglyanuv_spravu_direktora_dbr_romana_trubi_ta_viyaviv_pidstavi_dlya_yogo_lyustratsii_5be58564f26eb.jpg

Констатовано незаконність перебування Романа Труби на посаді директора ДБР, пише glavcom.ua

Сьогодні, 9 листопада, Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи щодо директора ДБР Романа Труби, встановивши наявність підстав для його люстрації. Про це повідомляє прес-служба суду.

«Сьогодні було завершено розгляд справи № 826/14960/18 за позовом Македона Ю. М. до Генеральної прокуратури України та Міністерства юстиції України щодо поширення вимог Закону України «Про очищення влади» на директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу», – йдеться у повідомленні.

Суд частково задовольнив вимоги позивача та визнав протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належної перевірки директора ДБР Романа Труби.

Вспомните новость: Труба отказал 27 кандидатам в руководители в ГБР из-за подозрений в госизмене и коррупции

«Судом було частково задоволено позовні вимоги шляхом визнання протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення ч. 3 ст. 1 Закону України «Про очищення влади» на Романа Трубу до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», – повідомляє прес-служба суду.

Таким чином, судом фактично констатовано незаконність перебування Романа Труби на посаді директора ДБР.

На думку фахових експертів в галузі права, встановлені під час розгляду такої справи обставини застосування до Романа Труби заборон, визначених законом України «Про очищення влади», можуть бути підставою або для самостійного визнання президентом України нечинним свого указу про призначення Романа Труби директором ДБР, або для успішного оскарження такого указу в судовому порядку, оскільки відтепер наявні всі підстави вважати такий указ протиправним.

Роман Труба з липня 2014 року перебував на посадах заступника начальника Головного слідчого управління — начальника слідчого управління Генеральної прокуратури України, начальника управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України, заступника начальника першого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ.

З травня 2015 року працював керівником департаменту ТОВ «Юридична компанія «Сектор права».

16 листопада 2017 року обраний конкурсною комісією директором Державного бюро розслідувань. 22 листопада Труба призначений директором ДБР указом президента.

Вспомните новость:ГБР начнет работу в ноябре после назначения следователей. У нас нет возможности ждать, - Труба

 • 1953

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1953

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст