Головна Блог ... Новини Списки Луценка: чи існує у ГПУ перелік недоторканих і «доторканих» і в якому з них – втікач Новинський Списки Луценка: чи існує у ГПУ перелік недоторкани...

Списки Луценка: чи існує у ГПУ перелік недоторканих і «доторканих» і в якому з них – втікач Новинський

Відключити рекламу
Списки Луценка: чи існує у ГПУ перелік недоторканих і «доторканих» і в якому з них – втікач Новинський - tn1_0_83137100_1478459998_581f825ecb01f.jpg

Рада планує дати дозвіл на притягнення до відповідальності олігарха Вадима Новинського. Втім, після втечі Клюєва і Онищенка авансом мало хто вірить у те, що генпрокурор доведе це розслідування до кінця

Подання Генеральної прокуратури на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського вже в парламенті та скероване на розгляд Регламентного комітету ВРУ. На цьому засіданні обіцяє бути присутнім особисто генпрокурор Юрій Луценко.

«Я прибуду туди, зі слідчим і прокурором», – сказав Луценко, анонсуючи ініціативу ГПУ.

Нагадаємо, що Генпрокуратура розслідує «велику справу Януковича», одним із епізодів якої є узурпація влади і вплив на українську церкву. Новинського звинувачують у тому, що він заважав лікуванню хворого на рак митрополита Володимира Сабодана, проукраїнського лідера УПЦ МП, а також обмежив свободу пересування помічника голови цієї церкви – Олександра Драбинка, теж митрополита. Скориставшись цими обставинами, проросійське крило УПЦ МП позбавило Сабодана офіційних печаток і, таким чином, формального впливу на життя церкви. У червні цього року Драбинко звернувся в поліцію із заявою про погрози розправою з боку народного депутата Новинського.

Вспомните новость: Бирюков: Печерский райсуд отобрал у Новинского завод "Океан"

«Про це свідчить не тільки потерпілий у справі – [особистий помічник покійного митрополита Володимира Олександр] Драбинко, але й ще один важливий свідок, який дав покази на нинішнього нардепа Вадима Новинського. – написала у facebook речниця генпрокурора Лариса Сарган. - Саме нардеп Новинський був учасником переговорів щодо зміни керівництва Української православної церкви Московського патріархату. Олександр Драбинко тривалий час перебував під «охороною» спецпідрозділу «Грифон», але не як особа, яка охороняється, а як ув’язнений. Оскільки для пересування Драбинка, наприклад, на церковну службу, «Грифон» отримував дозвіл від нардепа Вадима Новинського і від начальника столичної міліції Валерія Коряка. Вадим Новинський проходить по епізоду узурпації влади на церкву як співучасник».

Подання уже підписав голова ВР Андрій Парубій. Тепер питання розглядатиметься Регламентним комітетом за повною процедурою. Як наголосив виконувач обов’язків голови Комітету Павло Пинзеник (НФ) – це необхідна умова для того, аби ситуація не повторилася, коли суд визнає незаконним рішення Верховної Ради.

Сам фігурант цього подання – Новинський – стверджує: розслідування проти нього є політично вмотивованим. Обіцяє не тікати з країни, і каже, що з поїздки на Афон, де перебуває зараз, повернеться в Україну. Зазначимо, що він позиціонує себе як релігійна людина і є прихожанином Російської православної церкви.

Згадайте новину: Новинського підозрюють у викраденні людей і перевищенні влади, разом з Януковичем, Захарченком і Коряком, - ГПУ

У кулуарах ВР думки щодо правдивості запевнень Новинського про повернення до України, як і про судову перспективу справи, розійшлися. У настроях переважає скептицизм. Екс-регіонал може викрутити ситуацію на свою користь, підозрюють співрозмовники НВ. Наприклад, переконувати – це помста президента Петра Порошенка, приплітаючи сюди не тільки політику, а й віру. Нагадують про те, як 20 лютого 2014 року, Порошенко, який тоді перебував у опозиції до влади, сказав провладному і показово церковному Новинському у відповідь на звинувачення в смертях на Майдані: «Хреста на тобі немає! Сука ти православна!».

Є також думка, що ГПУ висуває занадто м’які обвинувачення екс-регіоналові. Звертають увагу на методику дій Луценка як політика, а не генпрокурора країни, критикують надмірну любов до спілкування через facebook та недоведення до кінця жодної справи.

Нагадують так звану «справу Бута» від червня 2013 року: «зникнення монахинь» ­настоятельки Свято-Покровського монастиря та її сусідки по келії. Це пов’язували з автомобільною аферою: тоді Драбинко звинувачували у тому, що скориставшись грішми монахинь, він придбав партію автомобілів Лексус з метою подальшого перепродажу. Автомобілі він так і не отримав, а монахині - зникли.

«Рятівною паличкою» від ГПУ називають відсутність у поданні на Новинського пункту про дозвіл на арешт. Відповідно, той може спокійно себе почувати в Україні, діяти як це робив Олександр Онищенко – ходити на ефіри, «тролити» правоохоронні органи, аж поки не виникне ризик арешту. А тоді – поїхати за кордон. І не обов’язково в РФ чи анексований Крим.

В офіційних прогнозах парламентарів не надто багато оптимізму. Не називають політики й прізвищ можливих фігурантів «списку Луценка» створеного (якщо створеного) за аналогією «списка Шокіна».

Згадайте новину: Чи зможе Холодницький арештувати Онищенка: управа на корупціонера

Заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко:

Регламентний комітет має два тижні на розгляд за повною процедурою. Тоді питання буде винесено в сесійний зал. І будемо визначатися.

Дійсно, зі зняттям недоторканості маємо реальні колізії. Це через те, що ситуація нова для парламенту. Адже за 25 років був лише один випадок зняття імунітету з парламентаря. Нині ця процедура стає повсякденною. Парламент вчиться з цим працювати.

Є ситуація щодо Онищенка. Наскільки мені відомо, інформація по ньому має бути направлена в Інтерпол і його оголосять у розшук. І є ситуація щодо Мосійчука, де, юристи стверджують, має бути повторне подання генпрокурора в Раду, оскільки є рішення суду про порушення процедури позбавлення його депутатської недоторканості та арешту минулого разу.

Чи є ще хтось у «списку Луценка»? Ні. Не чув про таке. Є у нас незалежна інституція – НАБУ. Вона веде свої розслідування. У справі Онищенка вона довела, що у неї нема заборони і якогось переліку недоторканих. Хоча… За часів Радянського Союзу списки робили в ЦК партії, потім – на Банковій. Зараз окремі списки робляться за кордоном: кого чіпати, кого не чіпати. Та це моє особисте бачення. В ГПУ не думаю, що такі є.

Після приходу нового генпрокурора – ГПУ активізувалася. Бачимо багато резонансних розслідувань. Реальний рух щодо заочного засудження Януковича. ГПУ працює інтенсивно і дуже відкрито для ЗМІ.

Вспомните новость: Эксперт Банчук: Нет юридического объяснения, почему Януковича не судят заочно

Голова Комітету з нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський (НФ):

Зараз йдеться не про арешт, а про притягнення до відповідальності. Потрібно, щоб почався судовий процес. Це вже важливий крок. Чи буду я голосувати за подання? Дивне питання.

Не знаю обставин щодо Новинського. Та, без сумніву, це людина з найближчого оточення Віктора Януковича. Якщо у слідчих і прокурорів є докази його злочинних діянь, звісно, ми будемо це підтримувати.

Якісь «списки Луценка» – абсолютна єресь. Луценко розуміє свою відповідальність. Луценко не буде складати ніяких списків. Є слідчі, процесуальні прокурори. До нас приходить Юрій Віталійович і інформує.

Голова комітету ВР з питань протидії корупції Єгор Соболєв (Самопоміч):

Подання Юрія Луценка можна тільки вітати. Потрібно вивчити його текст, щоб зрозуміти наскільки серйозно і обґрунтовано проведено слідство.

Новинський є важливою і впливовою фігурою для Російської православної церкви, яка разом з ФСБ є одним з ключових інструментів нинішнього режиму РФ з маніпулювання людьми – як у середині Росії, так і за її межами. Новинський причетний до сумної долі важливих для української оборони і економіки підприємств. Зокрема, до миколаївських суднобудівних заводів. Якщо його вдасться притягнути до кримінальної відповідальності, це величезний крок для зменшення ризиків Україні.

Та досі нема гучних судових рішень. Проблема – нинішня Генеральна прокуратура. Якби [екс-генпрокурор] Віктор Шокін піддивився, як вести свій facebook, зміг би протриматися з рік. Нині результати ті ж, а піару набагато більше.

Згадайте новину: Член Вищої ради юстиції Гречківський вимагав хабар в 500 тис. доларів

Подивіться, як розвалюється справа щодо можливого отримання хабаря членом Вищої ради юстиції Павлом Гречківським. Таке враження, що гучним розслідуванням, затриманням з доларами Генеральна прокуратура рятує від Антикорупційного бюро.

І так з абсолютно з усіма гучними заявами генпрокурора у facebook – нема результатів. По-суті, нині маємо того ж Шокіна, який просто класно веде свій facebook.

Сергій Лещенко, член Комітету з питань протидії корупції (БПП):

Генеральний прокурор не має юридичної освіти і є політиком. Спершу потрібно, щоб документ надійшов усім депутатам для ознайомлення.

Ми вже маємо декілька випадків, коли генеральний прокурор вводив в оману. Заявляв, що подання на депутата Скорика буде (у вересні, - НВ), а нічого досі у ВР не приходило. Потім анонсував: Медяник – сепаратист і зрадник, він фінансував терористичні утворення. А за два місяці сказав, що нема жодних доказів його вини, його випускають із СІЗО після того, як він провів там два місяці.

Це ж не перший раз, коли Луценко потрапляє в халепу. Згадайте, він був міністром внутрішніх справ, говорив про Бориса Колеснікова на всю країну, що ця людина причетна до вимагання, розповідав про відірвані ноги потерпілих. А за кілька місяців мусів звільняти Колеснікова з-під варти. Справа закінчилася пшиком.

Валерій Карпунцов, БПП:

Не вірю, що Новінський буде притягнений до відповідальності. Раз – нема дієвих механізмів. Два – це не рядова фігура.

Дійсно, епізоди, як по Скорику чи Медянику, не надають професійної ваги такій інституції як Генпрокуратура.

На кого будуть ще подання? Не знаю. Нормально і логічно, що кожен генпрокурор складає списки. Може бути робочий варіант, щоб тримати в пам’яті запити суспільства.

Вспомните новость: Власенко: Латвия конфисковала деньги Арбузова из-за Касько

Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва Сергій Власенко (Батьківщина):

Моя позиція незмінна. По Клюєву і Онищенку подавали недолугі документи. Якщо й цей недолугий – я не голосуватиму за нього. Якщо якісний – інша справа.

Подання на Новинського ще не читав. Воно була анонсоване у facebook. У нас є вже facebook-міністр внутрішніх справ. Я б дуже не хотів, щоб у нас був генеральний прокурор Фейсбуку, а не України.

Правоохоронна система абсолютно непрофесійна, тотальна корумпована, політично залежна. Ми можемо десять разів арештувати Олександра Єфремова. Але якщо в подальшому Європейський суд визнає це рішення протиправним, ми матимемо удар по іміджу України. У цій лінійці відмова Інтерполу оголосити в розшук Януковича, Азарова, Арбузова та інших – тих, хто вчиняв злочини, виглядає абсолютно публічно і зухвало. Ось він – справжній результат, а не прес-конференції з обіцянками вже завтра арештувати двадцять чи тридцять людей.

Автор: Юлія Артамощенко

Джерело: Новое время

  • 1530

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1530

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст