Головна Блог ... Консультації від юристів Скасування тимчасової заборони на виїзд за неоплаченим кредитним боргом: як вирішити, відповіді на питання Скасування тимчасової заборони на виїзд за неоплач...

Скасування тимчасової заборони на виїзд за неоплаченим кредитним боргом: як вирішити, відповіді на питання

Відключити рекламу
 - d58ec1b75008dee57c6f061be248d197.jpg

З вказаною забороною на виїзд зіткнувся клієнт з Одеси, який звернувся до мене за послугою з перевірки чи є щодо нього тимчасова заборона на залишення території України.

Я підготував відповідний адвокатський запит, подав його до прикордонної служби і отримав відповідь, що заборона дійсно є згідно, до ухвали суду від 2016 року, з підстави непогашеного кредиту.

Проаналізувавши ситуацію та довівши її до клієнта, і те, що він самостійно заборону “голими руками” не подолає, останній почав співпрацю зі мною, отримавши 100% шлях як заборону відправити у юридичний нокаут.

Ладно, пора вже розповісти як це зроблено: на протязі 24 годин підготував та подав до суду заяву в якій у тому числі просив розглянути заяву без участі клієнта, але за моєю участю у режимі відеоконференції, оскільки я знаходжусь у місті Дніпро, а суд відбудеться в Одесі.

На жаль, суд, як це іноді буває, розглянув справу без моєї участі, без виклику клієнта, без виклику державного виконавця, який ініціював заборону. Не важко здогадатися, що “ловити рибу в каламутній воді” краще, може цим і продиктовано розгляд без виклику сторін та учасників. Фінал очевидний - судом першої інстанції відмовлено у скасуванні заборони, тим самим ставка наступного кроку зросла, оскільки залишилась юридична надія на Одеський апеляційний суд.

Головне - це не здаватись і йти до кінця, тим більше це “не тренування на котиках”, оскільки для мене ситуація клієнта є доволі стандартною для такого типу справ і не варто припиняти процес її вирішення, тож я підготував апеляційну скаргу і подав до апеляційного суду.

Апеляція прийняла мою скаргу, відкрила провадження, призначила справу до розгляду з моєю участю у режимі відеоконференції. Було два судових засідання, я прийняв у них активну участь, суд мої вимоги задовольнив: ухвалу першої інстанції скасував і тимчасову заборону остаточно відмінив, оскільки:

  • на момент мого звернення до суду виконавче провадження закрите;

  • заборона на виїзд щодо клієнта тривало понад 7 років, це є надмірним строком для такого виду тимчасового забезпечення, згідно практики Європейського суду з прав людини;

  • відсутні дані, що клієнт ухилявся від виконання рішення суду щодо стягнення кредитного боргу.

Цього вистачило, щоб перемогти за 4 місяці, що для цієї категорії справ за військового стану та енергетичної ситуації у нашій країні є добрим показником.

У Вас є така сама проблема? Рекомендую: подивитись моє відео: “Суди не скасовують тимчасове обмеження виїзду? Лайфхаки та судова практика адвоката”

Після перегляду відео, ти можеш самостійно окреслити свої підстави і тому можна рухатись далі до суду, щоб перевірити на юридичну міцність заборону та дієвість моїх #лайфхаків з відео. А вести справу самостійно або з командою адвоката - вибір за тобою, сам розумієш, що наявність професіонала по даній категорії справ - наближає позитивний результат, якщо ти не камікадзе і у разі самостійного програшу залишишся з забороною у наш вкрай для цього поганий час.

Якщо все ж не знаєш або не хочеш самостійно боротися, то звертайтесь за послугами: консультація, підготовка документів, або повний супровід справи "під ключ". Представляю інтереси клієнтів по всій території України, зараз це можливо через можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції.

По наведеній справі, я перебуваючи у місті Дніпро, представив свого клієнта з Одеси, оскільки судові засідання за моєю ініціативою проводилися у режимі відеоконференції. Також нещодавно скасував заборону щодо свого іншого клієнта з Київської області, а до цього з Кривого Рогу, Сумської області тощо. Тож досвіду з цієї категорії справ вистачає.

Відповіді на питання:

Діюче виконавче провадження є перешкодою, щоб суд не скасував заборону на виїзд?

Відповідь: головним критерієм за цією категорією справ є те, що боржник своїми навмисними діями перешкоджає виконанню рішення суду не погашаючи борг. Якщо довести, що відсутні навмисні дії від боржника щодо невиконання рішення суду, навіть при відкритому виконавчому провадженні - заборону можливо подолати!

Як приклад, часто буває таке, що дійсно у боржника грошовий борг. Він не може його виконати, але відсутність грошей не може бути підставою для того, щоб говорити, що боржник спеціально не виконує рішення, тим самим заборону можна демонтувати, якщо докажеш відсутність грошей для погашення боргу, наприклад відсутність офіційного доходу, депозитів інших постійних грошових надходжень.

Заборона на виїзд триває роками, це грає на бік боржника чи ні?

Грає на бік боржника! З самої назви “тимчасова заборона” мається на увазі, що вона “тимчасова”, а не як часто буває роками. У моїй практиці була заборона, що тривала 9 років. Строк який триває роками - є неприпустимим, тому що є відповідна практика Європейського з прав людини від травня 2021 року, де суд зазначив, що тимчасова заборона не може продовжуватись тривалий час, оскільки державні органи, у тому числі виконавча служба або приватний виконавець, під час зазначеної тимчасової заборони повинен зробити всі від себе залежні дії, щоб виконати рішення. Якщо за цей термін вони не встигають, то заборона має бути скасована. Інакше заборона обтяжує боржника не даючи йому можливості користуватися своїм основним правом, що захищається статтею 33 Конституції України про свободу на вільне пересування зокрема через кордон.

Чи необхідно клієнту бути у суді при розгляді справи за наявністю адвоката?

Участь клієнта не потрібна, оскільки адвокат як фахівець в галузі права, знає, що потрібно робити, а суд знає закон. У випадку якщо клієнт бажає брати участь - двері суду відкритті, тому можна скористуватися своїм правом на участь у розгляді справи.

Якщо клієнт за кордоном, заборону можна побороти?

Так, це можливо, оскільки як зазначено вище, дану справу можливо розглянути без участі клієнта як заявника, тим більше коли у нього є адвокат.

Якщо відмовить і апеляційний суд, Верховний Суд допоможе у скасуванні заборони на
виїзд?

Чине законодавство не наділяє Верховний Суд повноваженнями щодо розгляду даної категорії справ, тому апеляційна інстанція - це остання "юридична соломинка" для клієнта.

А якщо питання в тебе залишились, пиши їх у коментарі, або користуйся платною консультацією за телефонами: 096-476-66-66, 095-235-31-10.

Автор консультації: адвокат Васильев Павел Сергеевич

  • 1082

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1082

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст