27.11.2014    Переглядів:  299
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Швидко та красиво: створення парламентської коаліції, спікеріада та прем’єріада відбулися за участю президента України в один день.

Швидко та красиво: створення парламентської коаліції, спікеріада та прем’єріада відбулися за участю президента України в один день. - shvidko_ta_krasivo_stvorennya_parlamentskoi_koalitsii_spikeriada_ta_prem_eriada_vidbulisya_za_uchastyu_prezidenta_ukraini_v_odin_den_5478883651bb1.jpg

27 листопада 2014 року громадяни України побачили єдність серед українських політиків і це надихає. Показова ця єдність чи реальна звичайно зв’язується незабаром, але створення парламентської коаліції, спікеріада та прем’єріада відбулися швидко і красиво за один день.

Без бійок та провокацій відкрилась перша сесія Верховної Ради України VII скликання. Перш за все народні обранці склали присягу і відповідно до Конституції України стали повноправними народними депутатами. Уряд Арсенія Яценюка відразу склав повноваження перед новообраним складом Верховної Ради України.

Після цього відбувся процес реєстрації фракцій та депутатських груп. Загалом у ВСУ зареєструвалось шість фракцій та дві депутатські групи з правами фракції кількістю по 19 народних депутатів. Це - "Економічний розвиток" на чолі з Віталієм Хомутинніком, та "Воля народу" на чолі з Ігорем Єремеєвим.

П’ять фракцій створили парламентську коаліцію чисельністю -  302 народних депутата, які складають конституційну більшість.

До парламентської коаліції зокрема увійшли: Блок Петра Порошенко (146 депутатів - керівник Юрій Луценко), "Народний фронт" (83 депутати – керівник Олександр Турчинов),  "Об'єднання "Самопоміч"  (32 депутати – керівник Олег Березюк), «Батьківщина» (19 депутатів – керівник Юлія Тимошенко), "Радикальна партія Олега Ляшка" – ( 22 депутати - керівник - Олег Ляшко). Фракція "Опозиційний блок" (40 депутатів - керівник - Юрій Бойко) претендує на роль опозиції у ВСУ  VII скликання.

Новим обличчям серед керівників парламентських фракцій є голова "Об'єднання самопоміч" Олег Березюк зі Львову.

Народні депутати, які увійшли до коаліції в особі керівників своїх фракцій уклали Коаліційну угоду.

Головою ВРУ обрано Володимира Борисовича Гройсмана, за кандидатуру якого віддали голоси 359 народних депутатів, тобто голосували не тільки ті, які увійшли до коаліції. У своєму виступі новообраний голова ВСУ сказав: "Маємо повернути Крим і відновити Донбас. У нас немає часу, треба діяти професійно і негайно. Маємо перетворити парламент не на гальмо, а на двигун реформ… Треба все зробити для того, щоб відновити довіру до українського парламенту. І в цьому я вбачаю завдання Голови Верховної Ради».

Промова Президента України Петра Порошенко була довгою, але  конкретною та зрозумілою усім. Петро Олексійович на підставі подання парламентської коаліції вніс у Верховну Раду України для  призначення на посаду прем’єр-міністра України кандидатуру Арсенія Яценюка. Відповідно до статті 114 Конституції України прем'єр-міністр України призначається Верховною Радою України за поданням Президента України. Кандидатуру для призначення на посаду Прем'єр-міністра України вносить Президент України за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, сформованої відповідно до статті 83 Конституції України, або депутатської фракції, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

341 народний депутат проголосували за цю кандидатуру і Яценюк Арсеній Петрович знову буде очолювати Кабінет Міністрів України.  Відразу після голосування Яценюк заявив Порошенку:  "Ось моя рука і підтримка виконати все те, що ви, пане президенте, сказали. Вперед до роботи".

 Отже, політики та чиновники – вперед до роботи!!!

Згадайте новину: Результати позачергових виборів народних депутатів у Верховну Раду України VIII скликання.

Ознайомлюйтесь із текстом: Коаліційна угода - Верховна Рада України VIII скликання (2014).

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: