2
0
525
З повідомлення правоохоронців, злочинна група допомогла з незаконним виїздом колишньому голові Конституційного Суду України — Олександру Тупицькому. Окрім нього, джерела «Слідства.Інфо» кажуть, що їм відомо про понад 10 чоловіків призовного віку, які скористалися «схемою». Поліцейські, прикордонники та митники в Закарпатській області організовано в незаконний спосіб допомагали чоловікам подолати кордон з Угорщиною. ДБР повідомило, що ексголова Конституційного суду знаходиться в Австрії, і українські правоохоронці знають точне місце його проживання.
Про це повідомляють журналісти «Слідства.Інфо», які також дізналися імена ймовірних організаторів та деталі перетину від джерел у правоохоронних органах.
З березня 2022 року у Закарпатській області діяла незаконна організація, яка забезпечувала виїзд чоловікам призовного віку до Угорщини. Такими «послугами» скористався Олександр Тупицький. Він, за даними джерел «Слідства.Інфо» у правоохоронних органах, ймовірно заплатив щонайменше 20 тисяч доларів, щоб виїхати до Угорщини та сприяв незаконному перетину кордону ще двом громадянам, які їхали з ним в автомобілі. У рамках цього кримінального провадження колишньому Голові Конституційного Суду України повідомлено про підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон України у співучасті з учасниками цієї організованої групи (частина 2 статті 332 КК України), а правоохоронцю та прикордоннику за частиною третьою цієї ж статті.
Згадайте новину: Новий удар від "судді" Тупицького. Стягує 8 млн. коштів середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні
За інформацією джерел «Слідства.Інфо» у правоохоронних органах, щонайменше 10 чоловіків, яких навмисне не перевіряли на кордоні, покинули територію України. За сприяння ймовірно: заступника начальника з превентивної діяльності Берегівського районного відділу поліції Ян Мікша, співробітника Державної прикордонної служби України Романа Макуха.
ДБР повідомляє, що чоловіки, які використали дану «схему», в Угорщині зареєстровані як ті, хто вʼїхав офіційно: «За результатами міжнародного правового співробітництва від правоохоронних органів Угорщини отримано відомості щодо осіб, які у такий спосіб без проходження в Україні прикордонного і митного контролю, офіційно в’їхали до цієї держави».
Джерела «Слідства.Інфо» у правоохоронних органах кажуть, що чоловіків незаконно переправляли до іншої держави у прикордонних пунктах пропуску «Косино» та «Лужанка», які розташовані у Закарпатській області.
Згадайте новину: Які ж будуть наслідки? Тупицький остаточно виграв суд про скасування призначення у Зеленського
Організовану групу створив правоохоронець, він шукав охочих виїхати, про це повідомляє Державне бюро розслідувань. Прикордонники та митники заздалегідь знали, які автівки їм не потрібно перевіряти на виїзді з України, там переховувалися чоловіки призовного віку. Їх на пункті пропуску фактично «не помічали» в автомобілі при перевірці.
Нині триває досудове розслідування, встановлюються інші можливі співучасники злочинів з-поміж співробітників правоохоронних органів. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.
Днями фігурантам обиратимуть запобіжний захід.
Нагадаємо, 19 січня 2021 року Тупицькому повідомили про підозру в підкупі свідка та наданні завідомо неправдивих свідчень, а 16 липня 2021 року — у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації.
На початку квітня 2022 року Державне бюро розслідувань почало розслідувати незаконну втечу у Відень Тупицького. Слідчі вважають, що в період війни Тупицький залишив межі України без проходження прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон.
27 травня 2022 року Олександра Тупицького оголосили в міжнародний розшук у зв’язку з систематичним ухиленням обвинуваченого від суду.
29 липня Подільський районний суд Києва заочно арештував колишнього голову і суддю Конституційного суду України Тупицького за справою про підкуп свідка та надання завідомо неправдивих свідчень.
Джерело: «Слідство.Інфо»
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
489
Коментарі:
0
Переглядів:
250
Коментарі:
0
Переглядів:
554
Коментарі:
0
Переглядів:
466
Коментарі:
0
Переглядів:
468
Коментарі:
0
Переглядів:
283
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.