Головна Блог ... Новини РФ продовжує отримувати західні товари: Reuters розкрило схему, як надходять брендові речі РФ продовжує отримувати західні товари: Reuters ро...

РФ продовжує отримувати західні товари: Reuters розкрило схему, як надходять брендові речі

 • 0

 • 0

 • 53

Відключити рекламу

В Росії продовжують надходити товари західних компаній попри санкції. РФ отримує брендові товари, зокрема Nike і Lego. Продукцію завозять компанії-посередники, пише Reuters з посиланням на митні дані, корпоративні записи і внутрішні документи однієї з таких компаній.

Зазначається, що 40-річний громадянин Нідерландів, який мешкає в Москві, Вейнанд Херінкс з початку повномасштабної війни побудував процвітаючий бізнес, який забезпечує російських споживачів західними товарами, виробники яких пішли з Росії.

Що отримати брендові товари, компанія Херінкса використовує посередників, які не мають очевидного зв'язку з Росією, як покупців. Потім продукцію відправляють в Росію роздрібним торговцям – часто через Туреччину. Так, на російських сайтах з’являються оголошення про продаж товарів під брендом Nike, припинила продавати свій спортивний одяг в РФ ще з початку війни.  Водночас Nike і Lego повідомили Reuters, що не давали дозволу компанії Херінкса на імпорт своїх товарів до Росії.

Згідно з аналізом агентства, існує щонайменше десятки фірм, подібних до Herinckx, які використовують методи сірого ринку для ввезення західних товарів до Росії. Це показує, як спроби західних урядів і брендів ізолювати російську економіку розбиваються об реальність глобального бізнесу: де є попит, хтось його задовольнить.

Але такі компанії, як Herinckx, опосередковано допомагають російській економіці. Споживачі все ще можуть купувати іноземні товари. Митні дані, проаналізовані Reuters, показали, що, наприклад, вартість продукції Nike, імпортованої в Росію, впала на 81% у 2022 році до 21 мільйона доларів, але відновилася у 2023 році до щонайменше 74 мільйонів доларів.

Оскільки світові бренди зупинили продажі або припинили експорт через вторгнення, Росія дозволила бізнесу імпортувати продукцію з-за кордону без дозволу власника торгової марки.

Деякі юристи кажуть, що західним брендам буде складно звернутися до суду за російським законодавством, що залишає мало інших правових можливостей для брендів, які намагаються захистити свої права інтелектуальної власності, які зазвичай прив'язані до території, де відбулося порушення.

В російській компанії Herinckx працює 82 співробітники, і вона прогнозує дохід у 2024 році в розмірі 35 мільйонів євро, або близько 37 мільйонів доларів. Минулого року він становив 23,7 мільйона доларів, згідно з даними компанії.

Фірма голландця публічно не розкриває своїх клієнтів. Але Reuters ідентифікував деяких з її російських клієнтів, переглянувши документи, які компанія подала до російських податкових органів. Серед клієнтів – деякі з найбільших російських мереж супермаркетів та інтернет-магазинів.

РФ навчилась обходити санкції

Раніше УНІАН писав, що Росії певною мірою вдалося знайти способи, щоб обійти санкції щодо технологій, необхідних для ведення війни проти України. Це означає, що Захід має зробити торговельні обмеження більш ефективними.

Також Росія давно і свідомо покладається саме на контрабандні шляхи отримання західних мікрочіпів для своєї військової промисловості. Західні уряди мають значні труднощі із тим, аби перекрити усі ці давно існуючі ланцюжки контрабанди.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 53

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 53

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст