Головна Блог ... Новини Ракетний удар по Дніпру: Україна в 90-х передавала РФ Х-22 для сплати боргу за газ, — ЗСУ (відео) Ракетний удар по Дніпру: Україна в 90-х передавала...

Ракетний удар по Дніпру: Україна в 90-х передавала РФ Х-22 для сплати боргу за газ, — ЗСУ (відео)

Відключити рекламу
 - 5dcf23f2ea187390b2106275880aa868.jpg

За словами спікера Повітряних сил України Юрія Ігната, у період 1999-2001 років Україна також розрахувалася за російський газ вісьмома стратегічними бомбардувальниками Ту.

Україна повертала Росії борги за газ зокрема й ракетами Х-22, одна з яких зруйнувала будинок у Дніпрі 14 січня. Про це повідомив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат на YouTube-каналі "Медіацентр Україна".

Представник ЗСУ оцінив наявний запас ракет у Росії.

Ідеться про сотні ракет. Ракети Х-22 також були й у нас на озброєнні. Ми віддавали росіянам борги за газ: літаки Ту-22 М-3, у тому числі й ракети. Їх також утилізували або [надсилали] на металобрухт — частину віддали, частину порізали… Власне, доля цих ракет така, що вони повертаються в Україну… Це також стало мемом у російських пабліках: "Ми вам повертаємо". Це все, що потрібно знати про кровожерливість росіян, про їхні "братні" стосунки, і т.д." — заявив Ігнат.

Ці ракети використовують із початку масштабної війни. Понад 210 ракет такого типу запущено по території нашої країни, пояснив Ігнат.

"Жодна ракета, зрозуміло, не була знищена, можливо вони падали самі, не долітаючи", — уточнив спікер.

Таке озброєння морально застаріле, функціональний стан ракет залежить від умов зберігання. Були випадки, коли деякі з таких ракет падали на полях, і, можливо, тому вони потрапляли в статистику збитих ракет.

Збивати ці ракети можуть західні зразки ППО, здатні знищувати ракети, що летять по балістичній траєкторії.

ТАБЛОЇД: Для чого призначений комплекс С- 300, і як росія перетворила його на зброю терору

Україна передала РФ 600 крилатих ракет

На сьогодні ракету Х-22 знято з озброєння, проте вона залишається основним озброєнням Ту-22М3. Крім РФ, до початку нульових ці ракети залишалися і в Україні.

У період 1999-2001 рр Україна передала РФ вісім стратегічних бомбардувальників Ту-160, три Ту-95МС, а також близько 600 крилатих ракет за рахунок заборгованості за газ.

За умовами горезвісного "Будапештського меморандуму", який передбачав захист суверенітету України з боку Великобританії, США та РФ, офіційний Київ передав Москві 176 міжконтинентальних балістичних ракет і 4200 тактичних ядерних ракет.

До того ж було утилізовано або передано РФ 42 стратегічні бомбардувальники ТУ-95 і ТУ-160.

До квітня 2006 року було ліквідовано 59 бомбардувальників Ту-22М (або "Бекфайрів" за класифікацією НАТО), а також утилізовано 423 ракети Х-22 до них.

Клім того, під тиском західних країн Україні довелося утилізувати 60 бомбардувальників ТУ-22М і 7 ТУ-142, причому за процесом знищення авіатехніки спостерігали американські інструктори.

ТАБЛОИД: Правила поведения во время обстрелов, бомбардировок и ракетных ударов

На додачу до всього, Києву в мемах виконання умов також довелося знищити 487 крилатих ракет Х-55 і передати РФ ще 581 за рахунок заборгованості за газ.

Нагадаємо, що системи ППО Patriot могли б запобігти трагедії в Дніпрі. Patriot можуть перехоплювати цілу низку повітряних цілей і руйнувати їх ще до падіння на землю. Однак, за словами підполковника Даріна Гауба, колишнього командувача вертолітного полку, підготовка американських солдатів на ЗРК Patriot займає близько року. Українських солдатів планують підготувати прискореними темпами, але водночас варто враховувати й мовний бар'єр.

  • 857

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 857

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст