Головна Блог ... Новини "В тебе є ця дитяча цікавість": офіцер НГУ назвав плюси і мінуси зниження мобілізаційного віку "В тебе є ця дитяча цікавість": офіцер Н...

"В тебе є ця дитяча цікавість": офіцер НГУ назвав плюси і мінуси зниження мобілізаційного віку

  • 0

  • 0

  • 44

Відключити рекламу

В Україні немає проблем з мобілізаційним ресурсом, є тільки неприпустиме відношення певної кількості чоловіків до служби. Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив Дмитро Фінашин - Герой України, офіцер НГУ з позивним "Фін". Військовий поділився своєю думкою також щодо мобілізації жінок та участі їх у війні.

За його словами, відсутність мотивації серед громадян на людському рівні у нього викликає обурення, бо він сам у 21 рік пішов до армії, та віддав найкращі роки службі, а потім - війні. Іноді виникає питання: заради чого? Щоб хтось жив собі спокійно, мовляв, "мій дім - моя фортеця"? Але це неправильно. Він віддав здоров'я за країну, а у відповідь бачить людей, які уникають мобілізації та називають напад РФ "війною політиків". Офіцер вважає таке відношення несправедливим.

"Потрібна мені твоя фортеця, чоловіче! У мене своя фортеця з такими темпами могла бути, я б сидів і жив своє найкраще життя", - каже він.

За його словами, проблем із мобілізаційним ресурсом в Україні немає. У великих містах, як-от Київ, достатньо просто подивитися на потік людей на вулиці. Навіть якщо відсіяти жінок, пенсіонерів та тих, хто не придатний до служби, все одно залишаються тисячі потенційних бійців. Люди мають зрозуміти: ми - частина однієї держави, і захищати її - обов'язок кожного.

"Стань на світлофорі в Києві - і за одне червоне світло перед тобою батальйон проїде… Це нормальні, не дядьки по 50-60 років, у яких уже здоров’я, в принципі, випало кудись там... Ти - частина цієї держави, цього організму і не можеш сидіти у своїй мушлі маленькій. Бо якщо ти закриєшся, всі закриються, то потім, як у 2022 році, прийшли б росіяни додому, постукали і сказали: поїхали на перевірочку в підвал, на криптоаналіз паяльником - і тоді було б дуже весело", - сказав Фін.

Він також висловив своє відношення щодо зниження мобілізаційного віку. На його думку, є плюси та мінуси. З одного боку, молоді люди - це майбутнє нації, і залучати їх до війська болісно. Але з іншого боку, саме молодь є найефективнішими бійцями. У 20 років організм витривалий: можна довго не спати, переносити важкі умови і швидко навчатися. Молоді люди, як губка, засвоюють нові навички, адаптуються до будь-яких умов і можуть виконувати найскладніші завдання. Натомість старші люди, навіть із досвідом, фізично менш витривалі. Тому важливо зосередитися на омолодженні армії та підвищенні її ефективності. Офіцер пояснив:

"Ти гарячий, у тебе є запал, ініціатива, в тебе є ця дитяча цікавість і жага до навчання, ти, як губка, вбираєш всю інформацію, ти майстер спорту зі всього, що відбувається на війні. Треба - крутиш "воги", треба - літаєш, треба - взяв гвинтівку, стріляєш, кулемети, інженерка, і все ти робиш, і все тобі цікаво, бо ти молодий...".

"Фін" розповів, що більше - за зниження верхнього "порогу", бо армія має бути молодша і не можна на "дідах" виграти війну.

"На них все тримається, вони лупляться до останнього, сидять в тих окопах, в тих посадках і, типу, кажуть: нехай син мій живе, а я за нього повоюю. Але було б значно ефективніше, і КПД був би вищий, якби там сиділи не діди, а пацики по 20 років", - наголошує Фінашин.

Що стосується мобілізації жінок, тут, на думку військового, усе складніше. Жінки вже виконують важливу роль у медичних підрозділах, штабах і на інших посадах, де їхня праця є незамінною. Проте відправляти жінок на передову чи масово мобілізувати, за словами "Фіна", недоцільно. Це питання потребує точкового підходу. Жінки, які хочуть служити, зазвичай самі приходять і стають до лав ЗСУ, і цього достатньо.

Жінки також можуть відволікати чоловіків, особливо в ізольованих умовах війська, де тривалий час відсутнє спілкування із зовнішнім світом. Це додатковий фактор, який потрібно враховувати. Військовий визнав:

"Я не буду казатиму про негативний фактор, про те, що чоловіки там відволікаються і все інше, хоча це є насправді. В нашому підрозділі попередньому, де я служив, було таке звичаєве право, правило не брати жінок до нього. В батальйоні, звісно вони були, а в роті - ні, тому що хочеш чи не хочеш, ти перебуваєш в ізоляції від світу, цивілізації, сидиш з тими мужиками небритими, немитими, зачуханими в тому окопі, а потім приїжджаєш кудись на КСП, - а там ходять жінки, і природа бере своє...".

Мобілізація в Україні - думка військових

Нагадаємо, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр) Максим Жорін вважає, що в Україні потрібно знизити призовний вік до 18 років тому, що молоді люди швидко навчаються та є "рушійною енергією". За його словами, у вказаній бригаді воює багато молоді.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 44

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 44

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати