Головна Блог ... Консультації від юристів Про деякі складнощі, які можуть виникнути під час приватизації житла, та можливі шляхи їх вирішення на прикладі конкретної ситуації. Про деякі складнощі, які можуть виникнути під час ...

Про деякі складнощі, які можуть виникнути під час приватизації житла, та можливі шляхи їх вирішення на прикладі конкретної ситуації.

Відключити рекламу
 - tn1_0_86255100_1557491639_5cd56fb7d29b5.png

Про деякі складнощі, які можуть виникнути під час приватизації житла, та можливі шляхи їх вирішення на прикладі конкретної ситуації.

У даній статті хочемо розповісти на прикладі реальної ситуації про складнощі, які можуть виникнути у особи, яка має намір приватизувати житло, в якому проживає на законних підставах.

До АО «Максимальний захист» звернувся клієнт із проханням допомогти йому приватизувати квартиру, яка була надана йому державним підприємством на підставі укладеного свого часу трудового контракту, згідно умов якого підприємство повинно було забезпечити клієнта житлом. Підставою, через яку особа була вимушена звернутись за допомогою до адвоката стало те, що в нього відсутній ордер на займане ним житлове приміщення, який, згідно статті 122 Житлового кодексу УРСР (чинний на даний момент) є єдиною підставою для вселення у надане жиле приміщення, а також, згідно п. 18 Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, що затверджене наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 року № 396, копія ордеру подається разом із заявою про приватизацію до відповідних органів приватизації.

Користуйтеся консультацією: Порада від Протоколу: Приватизація квартири, кімнати у гуртожитку

Таким чином ордер підтверджує наявність в особи відповідного права користування житловим приміщенням.

Усі намагання клієнта отримати ордер самостійно були невдалими, оскільки на момент, коли він заселився у квартиру, вона ще не належала до числа службових і була надана йому підприємством для проживання за відповідним спільним рішенням адміністрації підприємства та профспілкової організації, однак ордер не видавався. Згодом, коли клієнт виявив бажання приватизувати квартиру, від нього почали вимагати ордер.

Неодноразові звернення клієнта до підприємства не принесли результату, оскільки там його перенаправляли до відповідної райдержадміністрації, а вона, в свою чергу, зазначає, що підстав для видачі ордера немає, оскільки він видається тільки на вільне приміщення, однак оскільки квартира вже зайнята клієнтом, то і підстав для видачі ордера також немає. Також із відповідей райдержадміністрації з’ясувалось, що квартира, яку клієнт мав намір приватизувати, не належить до сфери її управління, а перебуває у господарському віданні самого державного підприємства.

Таким чином, маємо доволі розповсюджену ситуацію, коли людину направляють з одного органу до іншого, не бажаючи при цьому, щоб вона реалізувала своє право на приватизацію.

Вирішення ситуації, яка склалася, не таке й складне, як може здатися на перший погляд, проте, все ж Вам знадобиться витратити деякий час, бо без судового процесу у такій ситуації обійтись на жаль не вдасться.

Для початку, як виявилося в процесі вирішення проблеми клієнта, необхідно з’ясувати у кого на балансі перебуває житло, приватизувати яке Ви маєте на мір, до якого фонду (державного, громадського) воно належить, чи не належить воно до числа службових (оскільки згідно діючого законодавства приватизувати службове житло не дозволено) та чи не було передано житло у комунальну власність територіальної громади. Поряд із зазначеним необхідно дізнатись чи створювались на підприємстві особисто або спільно із відповідною місцевою державною адміністрацією орган приватизації, який займається питаннями приватизації житлових приміщень відповідного підприємства.

Зазначена інформація є необхідною для встановлення можливості приватизувати житло, а також встановлення органу, до якого необхідно звертатись із заявою про приватизацію.

Найшвидший та найпростіший спосіб дізнатись вищевказану інформацію – надіслати адвокатський запит, що і було зроблено адвокатами АО «Максимальний захист».

У відповідь було отримано лист місцевої державної адміністрації, у якому повідомлялось, що квартира, яку має намір приватизувати клієнт, не належить до комунальної власності та перебуває у повному господарському віданні державного підприємства, на якому працював клієнт.

Отже, стає зрозумілим, що у даному випадку із заявою про приватизацію необхідно звертатись до відповідного державного підприємства, якому на праві господарського відання належить житло, в якому проживає клієнт.

Проте залишається невирішеною ситуація з відсутністю ордера на займане житлове приміщення, який клієнту не було видано своєчасно.

Нажаль іншого шляху, як вирішення спору в судовому порядку у даному випадку не залишається. Однак, не варто опускати руки, оскільки законодавство на Вашому боці.

Аналіз судової практики також показав, що суди у таких категоріях справ стають на сторону позивачів. Зокрема, суди, за наявності відповідних доказів, задовольняють позовні вимоги осіб про визнання права користування житловим приміщенням на законних підставах. Такими судовими рішеннями суди встановлюють факт правомірності користування житловим приміщенням, і, фактично, судове рішення потім можна використовувати замість ордера і подавати разом із заявою про приватизацію житлового приміщення.

На практиці існує ще така ситуація, коли підприємства відмовляються розглядати заяви про приватизацію житлового приміщення. Наприклад, у ситуації, яка склалась у клієнта АО «Максимальний захист», підприємство стверджувало, що питання про приватизацію не відноситься до його компетенції і направляло клієнта до відповідної райдержадміністрації, яка, в свою чергу, стверджувала, що житлове приміщення не належить до сфери її управління.

Користуйтеся консультацією: Порядок приватизації квартири

У такому випадку також не уникнути судової тяганини. Проте, і тут можна розраховувати на позитивне рішення суду.

Справа у тому, що відповідно до ч. 1 статті 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний фонд.

Отже, приватизацією займаються не лише самі місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування, але й відповідні державні підприємства, як у випадку конкретного клієнта. Таким чином, якщо підприємством, на якому Ви працюєте або працювали, не створювались спільні органи приватизації із відповідною райдержадміністрацією, то Ви можете звертатись безпосередньо до відповідного підприємства, яке зобов’язане розглянути Вашу заяву про приватизацію займаного Вами на законних підставах житла, оскільки такий обов’язок покладено на підприємство Законом.

У випадку ж, якщо Вашу заяву відмовляються розглядати, необхідно звертатись до суду із позовом, в якому просити суд зобов’язати підприємство у передбаченому Законом порядку та строки розглянути Вашу заяву та прийняти відповідне рішення.

Слід також пам’ятати, що негативне рішення органу приватизації також можна оскаржити.

Однак звертаємо увагу, що ситуації бувають різними і не варто недооцінювати значимість послуг адвоката у таких справах, адже від правильності та своєчасності Ваших дій залежить Ваше право на житло, яке в майбутньому Ви маєте намір приватизувати.

Додаткова інформація на сайті https://mzahyst.com/ або по тел. 097 888 99 77

Автор консультації: Адвокатське об'єднання "Максимальний захист"

Користуйтеся консультацією: Приватизація горища - розширюємо свою територію

  • 11023

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 11023

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст