Головна Сервіси для юристів ... Закони Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю Стаття 8. Порядок звернення за призначенням державної соціальної допомоги Стаття 8. Порядок звернення за призначенням держав...

Стаття 8. Порядок звернення за призначенням державної соціальної допомоги

Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (ЗМІСТ) Інші закони
  • 363

    Переглядів

  • 363

    Переглядів

  • Додати в обране

    Заява про призначення державної соціальної допомоги подається особою з інвалідністю з дитинства до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

    Заява про призначення державної соціальної допомоги особі з інвалідністю I чи II групи, яку визнано недієздатною, а також на дитину з інвалідністю подається одним із батьків, усиновителем, опікуном або піклувальником за місцем свого проживання.

    {Частина друга статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2249-VIII від 19.12.2017 }

    До заяви про призначення державної соціальної допомоги повинні бути додані документи про вік особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю, а також довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

    {Частина третя статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1871-IX від 05.11.2021 }

    Інформація про місце проживання особи з інвалідністю з дитинства, дитини з інвалідністю, а також батьків, усиновителів, опікуна чи піклувальника, які подали заяву про призначення державної соціальної допомоги, отримується посадовими особами органів праці та соціального захисту населення безоплатно з реєстру територіальної громади відповідно до Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні".

    {Статтю 8 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1871-IX від 05.11.2021 }

    Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

    Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

    {Частина статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1579-IV від 04.03.2004 }

    Місцева державна адміністрація, яка прийняла заяву про призначення державної соціальної допомоги, видає заявнику розписку про прийом заяви та доданих до неї документів із зазначенням дати прийому заяви.

    {Частина статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5462-VI від 16.10.2012 }

    Днем звернення за призначенням державної соціальної допомоги вважається день прийому заяви з усіма необхідними документами.

    Якщо заява про призначення державної соціальної допомоги надсилається поштою і при цьому подаються також всі необхідні документи, то днем звернення за державною соціальною допомогою вважається дата, вказана в поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

    У тих випадках, коли до заяви додані не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше 3-х місяців з дня одержання повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням державної соціальної допомоги вважається день прийому або відправлення заяви про призначення такої допомоги.

    Попередня

    8/18

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст