Стаття 22. Вимоги до грального обладнання

Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор (ЗМІСТ) Інші закони
  • 658

    Переглядів

  • 658

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Уповноважений орган встановлює виключний перелік грального обладнання, що підлягає обов’язковій сертифікації. Забороняється використання несертифікованого грального обладнання, щодо якого встановлена вимога Уповноваженого органу про сертифікацію.

    2. Сертифікація та інспектування грального обладнання на відповідність встановленим технічним вимогам (стандартам) проводяться відповідно до встановленого порядку суб’єктами сертифікації, перелік яких визначений Уповноваженим органом.

    Сертифікація та інспектування грального обладнання не можуть проводитися суб’єктом сертифікації, який є резидентом іноземної держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або особою, яка прямо чи опосередковано контролюється резидентами такої іноземної держави або діє в їх інтересах.

    3. Гральне обладнання розміщується виключно у приміщеннях гральних закладів (у спеціальних гральних зонах). Забороняється розміщувати гральне обладнання поза межами гральних закладів (спеціальних гральних зон), за винятком окремого зберігання організатором азартних ігор непрацюючого або резервного обладнання.

    Ця заборона не поширюється на гральне обладнання, що використовується організаторами азартних ігор для провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор в мережі Інтернет.

    4. Кожна одиниця грального обладнання, розміщеного в гральному закладі (крім гральних столів, у тому числі з кільцем рулетки), має бути підключена до онлайн-системи організатора азартних ігор, що пов’язана каналами зв’язку із Державною системою онлайн-моніторингу та забезпечує передачу інформації в режимі реального часу до Державної системи онлайн-моніторингу, або напряму до Державної системи онлайн-моніторингу.

    Гральні автомати, розміщені в гральному закладі, повинні належати організатору азартних ігор на праві власності та бути підключені до Державної системи онлайн-моніторингу або до онлайн-системи організатора азартних ігор, поєднаної каналами зв’язку з Державною системою онлайн-моніторингу.

    Гральне обладнання (крім гральних столів, у тому числі з кільцем рулетки) має бути підключене до Державної системи онлайн-моніторингу не пізніше:

    1) десяти днів з дня отримання ліцензії у разі першого підключення до Державної системи онлайн-моніторингу нового організатора азартних ігор (для онлайн-систем організаторів азартних ігор);

    2) дня отримання ліцензії на гральне обладнання (гральний автомат).

    5. Сертифікат відповідності стандартам видається суб’єктом сертифікації, який надає послуги із сертифікації грального обладнання.

    6. На корпусі кожного грального автомата зазначаються виробничий номер, рік виробництва, дані про модифікацію та ремонт (за наявності), назва виробника.

    На лицьовому боці корпусу кожного грального автомата зазначається загальний відсоток виграшу (теоретичне повернення гравцю).

    На офіційному вебсайті Уповноваженого органу забезпечується можливість отримання за виробничим номером грального автомата такої інформації:

    1) відомості про ліцензію на організацію та проведення азартних ігор, на підставі якої використовується гральне обладнання;

    2) відомості про організатора азартних ігор, якому видана ліцензія;

    3) місце розташування грального залу, в якому має бути розміщене відповідне гральне обладнання;

    4) інші передбачені цим Законом відомості.

    7. Забороняється підключення до грального обладнання елементів (обладнання), використання яких не передбачено документацією з експлуатації, та елементів, що можуть вплинути на роботу грального обладнання, які не були сертифіковані суб’єктом сертифікації.

    8. Забороняється внесення змін (модифікацій) до грального обладнання, здійснення яких не погоджено розробником такого грального обладнання або якщо це не передбачено технічною та програмною документацією грального обладнання.

    Забороняється підключення до грального обладнання елементів (обладнання), використання яких не передбачено документацією з експлуатації, крім підключення до онлайн-системи організатора азартних ігор чи Державної системи онлайн-моніторингу.

    9. Забороняється використання гральних автоматів, загальний відсоток виграшу (теоретичне повернення гравцю) в яких встановлений на рівні менш як 90 (дев’яносто) відсотків.

    10. Заборонено використання грального обладнання, що передбачає встановлення відсотка виграшу механічним способом.

    11. Забороняється використання несертифікованих гральних автоматів та гральних автоматів, випущених до 2019 року.

    Забороняється використання гральних автоматів, виробниками (постачальниками) яких є резиденти іноземної держави, визнаної згідно із законом державою-агресором та/або державою-окупантом.

    До використання у гральному закладі допускаються виключно гральні автомати, у яких відсутні купюроприймачі.

    12. До використання у гральному закладі допускається виключно гральне обладнання, в якому відсутня можливість несанкціонованого втручання в його діяльність або створення умов для заздалегідь визначеного результату азартної гри.

    13. Організатор азартних ігор забезпечує проведення сертифікації та інспектування грального обладнання суб’єктами сертифікації, внесеними Уповноваженим органом до переліку суб’єктів сертифікації.

    14. Усі гральні автомати мають бути обладнані генераторами випадкових чисел, що проводять випадкові та незалежні результати гри та забезпечують неможливість передбачення результату майбутньої гри, спираючись на результати попередніх ігор. Генератори випадкових чисел у гральних автоматах мають працювати постійно, незважаючи на те, йде гра з використанням грального автомата чи ні.

    Генератори випадкових чисел та процес випадкового вибору мають бути захищені від зовнішнього впливу, зокрема від електромагнітного чи електростатичного втручання, радіочастотних перешкод.

    15. Гральні автомати мають використовувати захищені протоколи зв’язку, що забезпечують захист генератора випадкових чисел та процес випадкового відбору від впливу з боку пов’язаного обладнання, з яким відбувається обмін даними.

    16. Забороняється вносити не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника зміни у конструкцію сертифікованого грального обладнання.

    17. Програмне забезпечення грального обладнання має бути ліцензованим та сертифікованим на предмет відповідності національним або міжнародним стандартам.

    Попередня

    22/60

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст