Головна Блог ... Новини При розірванні договору з ініціативи клієнта адвокату має бути виплачений гонорар за уже надані послуги – роз’яснення РАУ При розірванні договору з ініціативи клієнта адвок...

При розірванні договору з ініціативи клієнта адвокату має бути виплачений гонорар за уже надані послуги – роз’яснення РАУ

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 2

 • 0

 • 4995

Відключити рекламу
 - tn1_pri_rozirvanni_dogovoru_z_initsiativi_klienta_advokatu_mae_buti_viplacheniy_gonorar_za_uge_nadani_poslugi_roz_yasnennya_rau_5e171863092b1.jpg

Рада адвокатів України надала роз’яснення щодо деяких питань гонорару адвоката, у відповідь на лист адвоката Богачової.

15 листопада 2019 року РАУ ухвалила роз’яснення щодо виплати гонорара у випадку розірвання договору за ініціативи клієнта. Зокрема, ст. 31 Правил адвокатської етики передбачає, що клієнт та/або особа, яка уклала договір в інтересах клієнта, має право розірвати договір з адвокатом в односторонньому порядку на умовах, передбачених договором. При цьому, клієнт та/або особа, яка уклала договір в інтересах клієнта, зобов’язаний сплатити адвокату (адвокатському бюро, адвокатському об’єднанню) гонорар за всю роботу, що була виконана (надані послуги) чи підготовлено до виконання, а також компенсувати усі витрати за цим договором.

Як наголошено у рішенні, розірвання договору про надання правової допомоги з ініціативи клієнта та/або особи, яка уклала договір в інтересах клієнта, не є показником незадовільної роботи адвоката (адвокатського бюро, адвокатського об’єднання).

Згадайте новину: Вимоги щодо обов’язкового використання печатки адвокатом відповідно до чинного законодавства є незаконними

Також Рада адвокатів України наголошує, що право адвоката, адвокатського бюро, адвокатського об’єднання на отримання невнесеного (недовнесеного) гонорару не залежить від результату виконання доручення, якщо інше не передбачене договором про надання правової допомоги (стаття 30 Правил).

«Рада адвокатів України зазначає, що відповідно до чинного законодавства України, клієнт не позбавлений права на одностороннє розірвання договору про надання правової допомоги та при розірванні договору в односторонньому порядку за ініціативи клієнта, клієнт має сплатити адвокату гонорар за всю виконану роботу (підготовану для виконання) і компенсувати витрати адвоката, як це передбачено договором, при цьому клієнт не несе відповідальності (договірної, матеріальної) за розірвання договору в односторонньому порядку», – ідеться у рішенні РАУ.

Рішення РАУ №147 "Про затвердження роз’яснення щодо деяких питань гонорару адвоката" від 15 листопада 2019 року опубліковано у розділі "Акти НААУ"

Джерело: НААУ

Згадайте новину: Финита ля комедия! Юрист, а не только адвокат, сможет представлять работодателя в суде

Адвокат имеет право покинуть судебное заседание из-за необустроенного рабочего места

 • 4995

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 4995

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст