30.08.2019 | Автор: Зибінська Галина Вікторівна
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Повернення судового збору: з відповідача чи з державного бюджету?

Повернення судового збору: з відповідача чи з державного бюджету? - povernennya_sudovogo_zboru_z_vidpovidacha_chi_z_dergavnogo_byudgetu_5d6918635f295.jpg

В даній ситуації двоє Позивачів звернулися до колишнього роботодавця з вимогою про видачу їм трудових книжок. Підготовче засідання проведено так і не було, оскільки відповідач штучно затягував судовий процес, оскаржуючи Ухвалу про порушення провадження у справи за підсудністю.

Разом з тим, зважаючи на численні скарги у відповідні державні органи та відкрите кримінальне провадження по факту порушення трудових прав, Відповідач таки «змилувався» над бідолахами і повернув їм трудові книжки.

Після отримання трудових книжок Позивачі-1, на підставі ч.3 ст.142 ЦПК України звернувся до суду з клопотанням про відмову від позову і, посилаючись на ту ж норму права, просив стягнути понесені ним у справі витрати з відповідача (оскільки вимоги позивача були задоволені відповідачем після пред’явлення позову).

Клопотання позивача задоволено в повному обсязі: провадження у справі закрито, судовий збір стягнуто з відповідача. http://reyestr.court.gov.ua/Review/82543673

Позивач-2 також повернув сплачений судовий збір в повному розмірі, але не з відповідача, а з державного бюджету.

Так, Відповідач-2, отримавши свою трудову книжку, на підставі п.2 ч.1 ст.255 ЦПК України звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі в зв’язку з відсутністю предмета спору  і, посилаючись на норму п.5 ч.1 ст.7 ЗУ «Про судовий збір», просив стягнути понесені ним у справі витрати з державного бюджету.

Клопотання позивача задоволено в повному обсязі: провадження у справі закрито, судовий збір стягнуто з державного бюджету. http://reyestr.court.gov.ua/Review/82331368

В обох випадках позивачі залишились задоволені таким рішенням суду, але різниця все ж таки є.

Державний бюджет повернув кошти в лічені дні, процедура проста: забрав Ухвалу, написав заяву в казначейство, і гроші на рахунку!

Процедура повернення коштів з відповідача дещо довша і складніша, адже поверненням коштів займається виконавча служба, для цього потрібно звернутись із заявою до виконавця (благо відмінили авансовий платіж), дочекатись поки арештують рахунки боржника (якщо там є кошти…..), і нарешті перерахують гроші.

Одним словом скажу вам чесно, кошти від казначейства вже давно витрачені, а від відповідача – ще в процесі очікування….

Отже, підведемо підсумки. В разі задоволення позовних вимог до моменту вирішення цивільної справи, позивач має можливість повернути сплачений судовий збір в повному розмірі двома способами:

  1. З відповідача - на підставі ч3. ст. 142 ЦПК України, звернувшись до суду з клопотанням про відмову від позову;
  2. З державного бюджету - на підставі п.5 ч.1 ст.7 ЗУ «Про судовий збір», звернувшись до суду з клопотанням про закриття провадження у справі в зв’язку з відсутністю предмета спору (п.2 ч.1 ст.255 ЦПК).

Публікацію підготувала практикуючий юрист Галина Зибінська

050 809-50-58, 098 654-55-23

e-mail: galinazibinska@gmail.com

2261
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ