Головна Блог ... Новини Порошенко визнав права кримських татар на автономію Порошенко визнав права кримських татар на автономі...

Порошенко визнав права кримських татар на автономію

Відключити рекламу
Порошенко визнав права кримських татар на автономію - tn1_0_34652200_1467153391_5772fbef549d8.jpg

Президент визнав, що Україна занадто пізно усвідомила необхідність конституційного закріплення права кримських татар на власну національну автономію.

Згадайте новину: Результати виборів в Криму або поступова легітимація анексії Криму Російською Федерацією

Порошенко має намір ініціювати створення Конституційної комісії, покликаної опрацювати зміни до Конституції щодо надання кримськотатарському народу широких прав на самовизначення у складі української держави. Як зазначив президент, Україна хоч із запізненням, але все ж усвідомила необхідність створення в Криму широкої національної автономії кримських татар.

Ми хоч і з запізненням, але усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар з повним гарантуванням рівних прав і свобод етнічних українців, росіян та інших етносів півострова. Ми зобов'язані почати в парламенті України, процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України – АРК, які б повною мірою виходили з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної і незалежної Української держави,

- заявив Порошенко 18 травня, в ході свого виступу на концерті-реквіємі пам'яті жертв кримськотатарської трагедії. Президент також назвав депортацію кримськотатарського народу, здійснену радянським тоталітарним режимом у 1944 році, злочином проти людства.

Згадайте новину: Кримське питання є історичним викликом для держави Україна

"Те, що з вами зробили в 1944 році, має зовсім визначену назву – це чистої води геноцид". Одне з найтяжчих злочинів проти людства"

- підкреслив він.

Нагадаємо, 18 травня, в Україні оголошено День пам'яті геноциду кримськотатарського народу. В травні 1944 року НКВС провів спецоперацію по примусовому видворенню з Криму корінного населення. Від депортації постраждали не тільки кримські татари. У червні 1944 року з території півострова примусово виселили греків, болгар і вірмен. В 1943 - 1944 роках депортовані і так звані "малі" народи (переважно кавказькі): чеченці, балкарці, карачаївці, інгуші, ногайці, калмики, курди, турки-месхетинці. У 1956 році Крим був переданий до складу України. Масове повернення кримських татар з місць депортації на історичну батьківщину почалося в 1987 році.

Президент України Петро Порошенко виступає за внесення змін до Конституції України для надання права кримським татарам на самовизначення в складі суверенної України.

"Ще раз наголошую, що ми повинні розпочати процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України, який називається "Автономна Республіка Крим"... Ці зміни в повній мірі виходять з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної української держави",

- заявив президент в ході урочистого засідання у Верховній Раді України з нагоди Дня Конституції України у вівторок.

Джерело: Дзеркало тижня. Україна

  • 1377

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 1377

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Ошибкой было то, что вообще Крым был автономией!

    29.06.2016 18:15

    Сейчас легко признавать любые права на неподконтрольной территории

    30.06.2016 12:31

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст