Головна Блог ... Новини Порошенко наклав вето на закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства Порошенко наклав вето на закон про введення інстит...

Порошенко наклав вето на закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1595

Відключити рекламу
Порошенко наклав вето на закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства - tn1_poroshenko_naklav_veto_na_zakon_pro_vvedennya_institutu_gromadskogo_obvinuvachennya_do_kriminalnogo_protsesualnogo_zakonodavstva_558a796aeb8a1.jpg

Порошенко наклав вето на закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховні Раді відхилити ухвалений 22 травня закон, згідно з яким вводиться до Кримінального процесуального законодавства інститут громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради в середу, закон, підписаний спікером 4 червня, президент України повернув до ВР 19 червня.

Як зазначає глава держави, "як видно з назви закону... його головною метою є посилення ролі громадськості у боротьбі з корупцією, зокрема шляхом впровадження Читайте статтю: Як правильно знімати міліцію на фото та відео нового правового інституту в кримінальному процесі - інституту громадського обвинувачення про злочини, визначені статтею 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою", статтею 370 "Провокація підкупу" Кримінального кодексу".

"Проте права, що надаються законом, який надійшов на підпис, громадському обвинувачу (фізичній або юридичній особі, яка безпосередньо є потерпілим від кримінального злочину або якій стало відомо про здійснення стосовно інших осіб кримінального злочину, зокрема громадського об'єднання), спричиняють ризики порушень Конституції та законів України, погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод людини в державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від ухвалення закону", - йдеться, зокрема, в зауваженнях президента.

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення.

"Впровадження до кримінального процесуального законодавства інституту громадського обвинувача та введення інституту кримінального провадження у формі громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь. Тобто, йдеться про дві статті Кримінального кодексу, за якими можуть бути притягнуті до відповідальності лише посадові особи, які перебувають на державній службі", - пояснив автор законопроекту Андрій Кожем’якін, представляючи ініціативу з трибуни парламенту.

Він уточнив, що йдеться про статті 368 та 370 Кримінального кодексу.

Читайте статтю: Не ті пам’ятники рушимо, або Щодо посилення ролі «куховарок» в боротьбі з корупційними злочинами

А.Кожем’якін пояснив, що громадським обвинувачем може бути фізична або юридична особа - будь-який громадянин України, який безпосередньо є потерпілим від кримінального правопорушення або якому стало відомо про скоєння службового злочину з ознаками корупційних діянь стосовно інших осіб, передбаченого ст. 368 (прийняття пропозиції або неправомірної вигоди посадовосю собою), а також ст. 370.

"Громадський обвинувач користується такими самими правами, що і слідчий та прокурор, і стає повноправним учасником розслідувань кримінального провадження", - зазначив А.Кожем’якін.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Спостерігайте подію: Чем грозит Украине введение института общественного обвинителя

Читайте статтю: Запровадження правового інституту суспільної недовіри

  • 1595

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1595

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст