Головна Блог ... Новини Порошенко повторно наклав вето на закон про інститут громадського обвинувачення. Підстава «сумнівна» - суперечить Конституції України Порошенко повторно наклав вето на закон про інстит...

Порошенко повторно наклав вето на закон про інститут громадського обвинувачення. Підстава «сумнівна» - суперечить Конституції України

эксклюзив
  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1422

Відключити рекламу
Порошенко повторно наклав вето на закон про інститут громадського обвинувачення. Підстава «сумнівна» - суперечить Конституції України - c45e497ff77121e8a2258c39a01ade1fjpg

Верховна Рада не змогла подолати вето президента і відправила на доопрацювання закон, який дозволяв громадянам фіксувати отримання хабара на аудіо- та відео пристрої.

За проголосували 238 депутатів.

Закон передбачав впровадження інституту громадського обвинувачення, тобто можливість порушувати кримінальні провадження за ініціативи будь-яких фізичних чи юридичних осіб, яким стало відомо про факти корупції.

Цим законом із кримінального законодавства виключили статті, які забороняли придбання, збут чи використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.

Тепер профільний комітет має 30 днів на доопрацювання, після чого має внести закон на повторний розгляд.

Під час представлення закону, голова профільного комітету Андрій Кожем'якін зазначив, що закон "дає можливість громадянину самостійно навласноруч боротися з корупцією, і всі матеріали, які б він зміг зібрати проти корупціонерів, він би їх використав згідно з законом".

Згадайте новину: Порошенко наклав вето на закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

"На жаль, радники президента, які опікуються юридичними питаннями, змусили президента цей закон заветувати", - обурився Кожем'якін.

Цей закон дозволяв ініціювати особливий порядок кримінального провадження за вчинення злочинів за одержання неправомірної вигоди службовою особою, а також за статтею 370 – провокація підкупу.

"Користуватись технічними засобами для фіксування злочину, оскаржувати бездіяльність кожного прокурора, слідчого і співробітника правоохоронних органів, якщо він не хоче розбиратись з цими матеріалами", - сказав Кожем'якін.

Закон був прийняти парламентом в у травні, однак президент Петро Порошенко наклав на нього вето і повернув у Раду.

На думку президента, пропонований законом підхід щодо збирання та оцінки доказів суперечить низці конституційних гарантій прав і свобод людини, встановлених кількома статтями Конституції.

Читайте статтю: Запровадження правового інституту суспільної недовіри

Порошенко пропонував відхилити законопроект і вважав за необхідне "зосередити зусилля державних органів та інститутів громадянського суспільства на забезпеченні ефективної та дієвої реалізації існуючих законодавчих норм щодо протидії і боротьби з корупцією та участі громадськості у цьому процесі".

ВР не вистачило голосів, щоб відхилити закон.

Джерело: УП

Спостерігайте подію: Чем грозит Украине введение института общественного обвинителя

Читайте статтю: Як правильно знімати міліцію на фото та відео

  • 1422

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1422

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст