Головна Блог ... Консультації від юристів Поради від Протоколу: Як подати позов до суду на лікаря Поради від Протоколу: Як подати позов до суду на л...

Поради від Протоколу: Як подати позов до суду на лікаря

Відключити рекламу
 - tn1_0_77150800_1534425832_5b757ae8bc63d.jpg

Звертаючись за медичною допомогою, ми завжди сподіваємося, що потрапляємо до хорошого, кваліфікованого фахівця. Однак іноді трапляється так, що медпрацівники не допомагають, а, навпаки, завдають нам шкоди, або ми залишаємося незадоволеними якістю їхньої роботи. Коли мирним шляхом не виходить вирішити конфлікт, варто звернутися до суду.

Користуйтеся консультацією: Як обрати лікаря - покрокова інструкція

Для початку необхідно визначити причину виникнення неприємної ситуації: чи це був нещасний випадок в медицині, чи це недоліки лікувального процесу. А у зв'язку з тим, що дана категорія справ є досить непростою, це питання заслуговує на окрему увагу.

Звернення до суду

Взагалі, законом не передбачено будь-яких обмежень громадянам для їхнього звернення до суду, в тому числі і з позовною заявою на лікарів: правила для всіх однакові (згідно зі статтею 55 Конституції України).

Користуйтеся консультацією: Як самостійно підготувати позовну заяву

Відомо, що найважливішим елементом кожної справи, яка розглядається в суді, є доказ провини опонента. До таких доказів відносяться будь-які відомості, що стосуються даної справи та підтверджують позицію позивача, а також причинно-наслідковий зв'язок між результатами неякісної медичної допомоги та шкодою, завданою здоров'ю. Це можуть бути певні документи, включаючи висновки експертів, фахівців, а також покази свідків.

Як необхідно діяти при зверненні до суду, коли заподіяна шкода здоров'ю:

1. Зібрати всю наявну інформацію: висновки (консультації) фахівців, історії хвороби, різні виписки і довідки. Якщо який-небудь орган відмовляє у видачі необхідної документації - можна запросити її через суд, написавши відповідне клопотання.

2. У тому випадку, якщо Ваше лікування має відношення до медичного страхування, потрібно завітати до компанії-страховика, і вона має організувати безкоштовне проведення досудової експертизи.

3. Звернутися з заявою до органів управління охорони здоров'я з проханням про розгляд цього випадку на спеціальній лікарській комісії.

4. Спробувати врегулювати суперечку в досудовому порядку, звернувшись з претензією до керівника медичного закладу, працівник якого заподіяв шкоду.

5. Належним чином оформити позовну заяву (з додаванням всіх наявних доказів) і направити її до суду.

Що вказати у позові?

У позовній заяві повинна міститися інформація про перебіг подій від моменту звернення до медичного працівника до моменту порушення права, із зазначенням конкретних негативних дій, допущених лікарем, і додаванням зібраних доказів. Завдана шкода повинна бути досить докладно описаною. Також важливо зробити посилання на закони, які порушив відповідач. Найчастіше - це вказівка на обов'язок медпрацівників надавати безпечні медичні послуги належної якості, що відповідає встановленим стандартам.

Насамкінець, подавши позов до суду, Вам залишається лише сподіватися на швидке розв’язання ситуації та справедливе рішення.

Автор консультації: Alex Ander

Джерело: юридичний ресурс Протокол

Користуйтеся консультацією: Як укласти договір з сімейним лікарем та отримати медичну допомогу

  • 9721

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 9721

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати