Головна Блог ... Новини Оприлюднено судове рішення у справі про відмову у встановленні факту збройної агресії Росії проти України Оприлюднено судове рішення у справі про відмову у ...

Оприлюднено судове рішення у справі про відмову у встановленні факту збройної агресії Росії проти України

Відключити рекламу
Оприлюднено судове рішення у справі про відмову у встановленні факту збройної агресії Росії проти України - tn1_oprilyudneno_sudove_rishennya_u_spravi_pro_vidmovu_u_vstanovlenni_faktu_zbroynoi_agresii_rosii_proti_ukraini_57470c1b7266c.jpg

Шевченківський суд виготовив та видав текст рішення від 12 травня 2016 року у справі про встановлення факту збройної агресії проти України.

Ми готові до дискусій, але не готові до наступного.

Аналізуйте судовий акт: Шевченківський суд не визнає загальновідомого факту збройної агресії Росії проти України (Шевченківський районний суд м. Києва від 12 травня 2016р., рішення судді Юзькової О. Л. у справі № 761/9437/15-ц)

Перша частина рішення присвячена посиланням суду на те, що суд не може встановлювати такий юридичний факт як факт збройної агресії в судовому порядку. При цьому, суд посилається на позицію Пленуму Верховного Суду України від 1995 року. І тут, напевно, суд елементарно забув, що Цивільний процесуальний кодекс України прийнятий 18 березня 2004 року, що - вимагає від суду формувати свою позицію винятково з врахуванням актуального правозастосування.

По - друге, цим самим суд поставив під сумнів як мінімум 5 судових рішень у інших справах в межах України, - в рамках яких окремі громадяни просили суд встановити порушення їх окремих прав (соціальну допомогу, відшкодування шкоди) саме в зв'язку з фактом збройної агресії Росії (ці рішення вже ухвалені іншими судами в межах України).

По - третє, в цій частині суд, на наш погляд, припустився грубого порушення закону, оскільки цей самий суд при відкритті провадження вже визнав, що справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тобто те, що суд, навпаки, вправі розглядати такі справи. Так не буває, що суд ухвалює дві протилежні правові позиції з одного питання.

Згадайте новину: Український суд відмовився визнавати факт збройної агресії Росії проти України. Президент - проти!

Друга частина рішення містить посилання на те, що факт збройної агресії є загальновідомим. Але відповідно до закону, навпаки, якщо суд дійде висновку про те, що обставина є загальновідомою то він задовольняє заяву особи, яка звертається до суду. Але не відмовляє у її задоволенні (!!).

Проте найбільш хибним, на наш погляд, є твердження суду про те, що "наявність або відсутність факту збройної агресії РФ проти України жодним чином не породжує та і не може породити юридичні наслідки для заявника, зокрема спричинити виникнення, зміну або припинення його особистих чи майнових прав".

Іншими словами, акт агресії проти України, на думку суду, не впливає на права та охоронювані інтереси громадянина України.

Також, суд припустився "помилки", зазначивши, що МЗС заперечило проти задоволення заяви, оскільки протилежне зафіксовано в ході останнього засідання у справі. Аналогічно, суд не вважав на потрібне наголошувати що і ГПУ не заперечувало проти заяви.

Згадайте новину: Кабінет Міністрів отримав черговий позов до суду щодо "споживчого кошику".

Суд також відмовився мотивувати з яких підстав не приймає до уваги докази, хоча має по кожному доказу надати обгрунтування мотивів їх неприйняття до уваги.

У підсумку зайнята позиція: не будемо в судах визнавати факт агресії, бо це всеодно всім відомо і цього ніхто не заперечує. Добре, а Росія теж це не заперечує ? Чи, до прикладу, Білорусь (де ми підписали так звані "Мінські угоди") це теж не заперечує, чи можливо це не заперечує Опозиційний Блок чи інші прихильники добросусідських відносин, або ж ряд державних чиновників ? І чому в такому разі ми прийняли і виконуємо законодавство про боротьбу з тероризмом на сході, а також розслідуємо злочини терористів та сепаратистів ?

Ми вважаємо, що нас відводять від питання про визнання Росії агресором, до визнання Росії державою, яка "підтримує" сепаратизм на сході, як певний рух добровольців, що борються за свої свободи. Цим самим, через кілька років відповідальними виявляться сепаратисти, а Росія виявиться державою, з якою ми будемо налагоджувати добросусідські відносини.
- Станіслав Батрин

Також, суд припустився "помилки", зазначивши, що МЗС заперечило проти задоволення заяви, оскільки протилежне зафіксовано в ході останнього засідання у справі. Аналогічно, суд не вважав на потрібне наголошувати що і ГПУ не заперечувало проти заяви.

Згадайте новину: Безпрецендентне в історії рішення суду - Кабмін зобов'язаний переглянути прожитковий мінімум за 2015р

Рішення суду агресія 1.jpg

Рішення суду агресія 2.jpg

Рішення суду агресія 3.jpg


Рішення суду агресія 4.jpg


Рішення суду агресія 5.jpg


Рішення суду агресія 6.jpg

  • 2329

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2329

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст