Головна Блог ... Новини Нові штрафи за недотримання правил карантину – українців зможуть більше штрафувати за одні й ті самі порушення Нові штрафи за недотримання правил карантину – укр...

Нові штрафи за недотримання правил карантину – українців зможуть більше штрафувати за одні й ті самі порушення

Відключити рекламу
 - tn1_0e0a15ce9ec060cf717fc6f4e13bc134_5fa57088d8f2f.jpg

Попередньо Верховна Рада України підтримала законопроект №3890, який має запровадити штрафи для власників бізнесу за те, що відвідувачі не носять захисні маски. Та наскільки доцільною є пропозиція — чи працюватиме механізм взагалі нам розповіла заступник Голови Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини Оксана Нагнічук.

По її словам, ще у липні 2020 року у Верховній Раді України було зареєстровано два законопроекти:

Законопроект реєстраційний № 3890, яким вносяться зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

"Ним пропонується встановити відповідальність підприємствам, підприємцям, установам, організаціям за пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно чи невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту, у вигляді штрафу в розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто це від 3400 до 5100 грн", – зазначила Оксана Нагнічук.

Згадайте новину: Кто может привлекать украинцев к суду за нарушение карантина

Другий законопроект з реєстраційним №3891, яким вносяться зміни до Кодексу України про адмінправопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

"Ним встановлюється відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, – у вигляді штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це від 150 до 255 грн", – розповіла Оксана Нагнічук.

Законопроект реєстраційний № 3890 вже навіть прийнято 3 листопада в першому читанні ВРУ.

Розглянемо його детальніше

Цим законопроєктом встановлюється штраф підприємствам за допуск особи до приміщення без носіння засобу індивідуального захисту, та за невжиття заходів такими підприємцями щодо перебування особи без такого засобу індивідуального захисту в приміщенні підприємця.

"Контроль за допуском осіб в приміщення із носінням засобу індивідуального захисту наразі вже виконується підприємствами, підприємцями, установами, організаціями. Адже за порушення санітарних норм, порушення правил щодо карантину людей — вже встановлено відповідальність, яка застосовується як до громадян, так і до посадових осіб (ст. 42, 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення)", – каже Оксана Нагнічук.

Тобто, встановлення ще одного штрафу за порушення практично тих самих норм, адже дотримання санітарних норм та правил щодо карантину людей — це й охоплює (в тому числі (проте не зокрема) носіння засобу індивідуального захисту, – передбачає дублювання відповідальності, яка вже передбачена законодавством.

Згадайте новину: Налоговики обошли закон и массово штрафуют бизнес во время карантина. Что делать

Крім того, вважаю прийняття такої норми несправедливою стосовно бізнесів. Вкрай важко власникам бізнесів чи їх представникам відстежувати чи продовжує носити громадянин маску, пересуваючись приміщенням, після того, як його було допущено в масці.

"Така відповідальність лежить саме на громадянах, оскільки вони мають розуміти настання наслідків за недотримання санітарних норм. Адже ніхто інший не зможе краще відповідати за здоров’я людей, як самі громадяни, які повинні свідомо ставитися до ситуації, що склалася, тому перекладати таку відповідальність на бізнес не є доцільним", – резюмувала Оксана Нагнічук.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 22312

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 22312

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст