11
0
7218
28.07.2018 року опубліковано Закон України №2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який з 28.08.2018 року набув чинності.
ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” підготували роз’яснення запропонованої Законом України № 2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання»нової редакції ч. 2 ст. 175 Сімейного Кодексу України.
Як зараз? |
Як буде? |
Дії батьків та дітей як співвласників підпорядковуються загальним правилам, встановленим в цивільному законодавстві. Відповідно до ст. 370 Цивільного Кодексу України: співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, крім випадків, установлених законом. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, здійснюється у порядку, встановленому статтею 364 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 364 ЦК України: якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою. Право на частку у праві спільної часткової власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання. У разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації. Договір про виділ у натурі частки з нерухомого спільного майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. |
Буде додано ч. 2 до ст. 175 Сімейного Кодексу України: діти мають права на виділ у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна є неможливим (частина друга статті 183 Цивільного кодексу України), діти, які мають право на виділ частки із майна в натурі, мають право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.
|
Резюме:
Таким чином, ч.2 ст. 175 Сімейного Кодексу України дублює положення ст. 370 і 364 Цивільного Кодексу України, але містить відповідні коригування щодо спільної сумісної власності батьків і дітей. Тобто, ч. 2 ст. 175 СК України є спеціальною нормою, яка регулює порядок виділу у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей.
Водночас ч.2 ст. 175 СК України є спірною нормою, оскільки виникають багато спірних запитань:
Підготувалианаліз новел:
Гаро Ганна Олександрівна, керуючий партнер ЮФ «ГАРО ТА ПАРТНЕРИ»; кращий адвокат у сфері
сімейного права у 2017 році; сімейний медіатор;
Яцюк Христина Володимирівна, помічник адвоката Гаро Г.О.
ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” спеціалізується на сімейних справах, а тому фахово та оперативно надастьправовудопомогу у психологічноскладнійкатегоріїсімейних справ www.garopartners.com.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
376
Коментарі:
0
Переглядів:
660
Коментарі:
0
Переглядів:
560
Коментарі:
0
Переглядів:
1409
Коментарі:
1
Переглядів:
685
Коментарі:
1
Переглядів:
801
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.