Головна Блог ... Новини Не є дисциплінарним проступком неотримання адвокатом необхідної кількості балів за підвищення кваліфікації у 2022 році Не є дисциплінарним проступком неотримання адвокат...

Не є дисциплінарним проступком неотримання адвокатом необхідної кількості балів за підвищення кваліфікації у 2022 році

Відключити рекламу
Не є дисциплінарним проступком неотримання адвокатом необхідної кількості балів за підвищення кваліфікації у 2022 році  - 913cb83c4626346118feb3b2983ea8eb.jpg

Підвищення адвокатом у 2022 році професійного рівня в обсязі меншому, ніж встановлений Порядком підвищення кваліфікації адвокатів України, не є дисциплінарним проступком. Тому це не може бути підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Як повідомили у пресслужбі Національної асоціації адвокатів, таке роз’яснення дала Рада адвокатів України (РАУ) у своєму рішенні від 11-12 серпня 2023 р. № 88 «Про виконання обов’язку підвищення кваліфікації адвокатами за 2022 рік». (Документ в кінці тексту).

Відповідно до статті 21 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний підвищувати свій професійний рівень.

На забезпечення виконання цієї норми Рада адвокатів України затвердила Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України (рішення від 03.07.2021 №63). Його розділом II встановлені вимоги щодо підвищення професійного рівня адвокатів.

Необхідний обсяг підвищення професійного рівня адвокатом визначається у годинах і залікових балах. Так, згідно п.п. 19, 20 Порядку усі адвокати зобов’язані підвищувати кваліфікацію на рівні 10 годин на рік (10 залікових балів), а молоді адвокати (перші три роки після отримання свідоцтва) – 16 годин на рік (16 залікових балів).

Згадайте новину: Попередження адвокатам відображатимуть у ЄРАУ

Втім, враховуючи бойові дії на території України та неможливість у зв’язку з цим проведення у деяких регіонах акредитованих заходів з підвищення кваліфікації, рішенням РАУ від 16.03.2022 №30 було призупинено дію пунктів 19, 20 Порядку. Втім, зазначила Рада адвокатів України, це не скасовувало передбачений Законом обов’язок підвищення професійного рівня, а лише дозволяло адвокату підвищувати свій професійний рівень у меншому обсязі, ніж встановлено Порядком.

Втім, Вища школа адвокатури продовжувала забезпечувати заходи з підвищення професійного рівня адвокатів. За її інформацією сертифікати про підвищення професійного рівня у повному обсязі у 2022 році отримали 47,7% адвокатів України.

Згадайте новину: Новий стандарт правосуддя: суди штрафуватимуть адвокатів за наполегливість?

Рішенням РАУ від 27.12.2022 № 185 дію п.п. 19, 20 Порядку було відновлено і з січня 2023 року діють визначені ними обсяги підвищення професійного рівня. У поточному році сертифікати про підвищення професійного рівня у повному обсязі вже отримали 30,2% адвокатів.

 • 765

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 765

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст