Головна Блог ... Новини НБУ скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОПів після сплати податків і зборів НБУ скасував норму про перерахування коштів з рах...

НБУ скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОПів після сплати податків і зборів

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 1

  • 3244

Відключити рекламу
НБУ  скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОПів після сплати податків і зборів - tn1_nbu_skasuvav_normu_pro_pererahuvannya_koshtiv_z_rahunkiv_fopiv_pislya_splati_podatkiv_i_zboriv_5e21a3f45bea9.jpg

Національний банк України скасував норму щодо порядку використання поточних рахунків фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (далі – ФОП), що містить постанова Правління Національного банку України №162 від 27 грудня 2019.

Вимога Національного банку здійснювати за поточними рахунками ФОПів лише ті розрахунково-касові операції, що не пов’язані із власними потребами, та право перераховувати кошти на власний рахунок після сплати усіх податків та зборів, викликала нерозуміння у бізнес-спільноти під час її застосування.

Користуйтеся консультацією: НАЦБАНК: Роз'яснення стосовно порядку використання поточних рахунків ФОП

Прислухаючись до думки банків та їхніх клієнтів, Національний банк скасував цю норму, аби усунути маніпуляції і можливі перешкоди для діяльності підприємців.

«Ми призупиняємо цю норму, тому що це стосується фактично податкової служби, – зауважив Голова Національного банку Яків Смолій під час прес-брифінгу 16 січня 2020 року. – І я надіюся, що ми з податковою найближчим часом з`ясуємо, як правильно донести цей меседж до ринку, щоб не було подібних спекуляцій».

Відповідне рішення містить постанова Правління Національного банку України №7 від 15 січня 2020 року “Про внесення зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів”. Воно набирає чинності з 17 січня 2020 року.

Водночас позиція Національного банку, як і раніше, залишається незмінною. З 2003 року діє норма, що поточні рахунки фізичних осіб не можуть використовуватися для проведення операцій, пов’язаних з підприємницькою діяльністю.

Оскільки банківська система має бути захищена від ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, Національний банк обговорить з Державною податковою службою механізми, спрямовані на мінімізацію таких ризиків.

Джерело: НБУ

  • 3244

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 3244

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Если ФОП работает без нарушений, могут ли у него быть другие легальные средства, кроме как на расчётном счете? Кушать за что? Скасував чи призупинив?

    18.01.2020 11:08

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати