Головна Блог ... Новини НАБУ прокоментувало законопроект про "вбивство" антикорупційних органів НАБУ прокоментувало законопроект про "вбивство" ан...

НАБУ прокоментувало законопроект про "вбивство" антикорупційних органів

Відключити рекламу
НАБУ прокоментувало законопроект про \

У НАБУ заявили, що законопроект про право Верховної Ради "висловлювати недовіру" главам антикорупційних органів - це частина великого плану з їх знищення.

Про це йдеться в заяві НАБУ, опублікованій у Facebook.

Читайте статью: Опасность коррупции для современного демократического общества и государства. Коррупция как проблема национальной безопасности- политолог Игорь Мизрах

"Наголошуємо, що в разі ухвалення цього законопроекту, буде завдано нищівного удару по незалежності новостворених антикорупційних органів та тих здобутків у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти попри системний опір правлячих еліт", - йдеться в заяві НАБУ.

У Бюро відзначили, що існує велика ймовірність того, що цей законопроект може бути ухвалений найближчим часом і він є частиною великого плану зі знищення НАБУ і САП.

Зокрема, законопроект спрощує процедуру звільнення директора НАБУ через висловлення йому недовіри більшістю голосів в парламенті. Такий самий механізм звільнення з посади пропонують застосовувати і до керівника САП, який здійснює процесуальний нагляд над розслідуваннями детективів НАБУ.

Законопроект значно розширює повноваження комісії зовнішнього контролю НАБУ шляхом надання її членам доступу до державної таємниці та права перевіряти не тільки завершені і передані до суду справи, а й поточні розслідування.

У Бюро звернули увагу, що закон України "Про Національне антикорупційне бюро України" встановив чіткі вимоги до контролю над діяльністю НАБУ та його підзвітності, яких не має жоден правоохоронний орган в Україні.

Читайте статью: Экс-глава Нацполиции Хатия Деканоидзе: Согласно статистике, в Украине за коррупцию сидит около 10 человек

Із моменту свого створення НАБУ чітко дотримувалося цих вимог і буде робити це і надалі.

"Вважаємо, якщо народним обранцям дійсно небайдужа подальша доля країни, вони направлять зусилля на якнайшвидше створення незалежного антикорупційного суду і надання Бюро права на автономне прослуховування", - підсумували в НАБУ.

6 грудня глави фракцій БПП Артур Герасимов і Народний фронт Максим Бурбак внесли до Верховної Ради проект закону 7362 про спрощення процедури звільнення голів чотирьох антикорупційних органів. Зокрема, замість оцінки ефективності глави НАБУ Артема Ситника зовнішніми аудиторами, рішення про його відставку хочуть передати Верховній Раді.

Однак, народний депутат від БПП Мустафа Найєм заявив, що в четвер, 7 грудня, Рада не буде розглядати цей законопроект.

Вспомните новость: Смертельная коррупция

Джерело: НВ

  • 1207

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1207

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст