0
0
40
Хоча мирні переговори між Росією та Україною фактично ще не розпочалися, зараз у розробці перебуває "план гарантій" для України, що передбачає розміщення в країні миротворчих військ, але вже під егідою ООН, а також логістичну підтримку США, пише La Repubblica.
Повідомляється, що це робиться виходячи з позиції кремлівського диктатора Володимира Путіна, який продовжує заявляти, що ніколи не прийме розміщення військ НАТО або Європи в Україні.
Миротворчий контингент, "блакитні шоломи", буде набрано з країн Азії та Південної Америки. Передбачається, що в операції візьмуть участь військові з Індії, Бразилії, Індонезії та Саудівської Аравії. Ця миротворча місія займеться контролем російсько-українського кордону. При цьому розміщення військ НАТО і європейських країн у цьому районі виключено, пише ЗМІ.
Другий контингент буде сформовано з так званих "добровольців" із країн Європи та їхніх союзників. У його складі можуть опинитися Великобританія, Франція, Німеччина, Канада та Італія. Жодна з країн, які брали участь у переговорах у Лондоні та Парижі, не заявила про свою категоричну відмову від участі.
Однак цей контингент буде розміщений не в зоні конфлікту, а на кордоні між Україною та ЄС - у Польщі, Болгарії, Словаччині та, можливо, Угорщині. Це додатковий стримувальний фактор для Росії, у разі якщо з'явиться бажання наблизитися до територій Євросоюзу.
Роль України та СШАМіж цими двома контингентами залишається українська армія, яку доведеться зміцнювати і підтримувати. Повідомляється, що і європейці, і американці готові активно постачати Україні озброєння. При цьому важливо враховувати, що українська армія вже звикла до реальних бойових дій, тоді як європейські армії - значно менше.
Четвертим фактором виступають США. Американський президент Дональд Трамп неодноразово заявляв, що не має наміру брати участь у жодній миротворчій місії в Україні. Однак США готові надати всю необхідну логістичну і технологічну підтримку цим операціям, включно з повітряним спостереженням, радарами і супутниковим моніторингом.
І ця допомога не буде безкоштовною. Трамп прямо дає зрозуміти, що підтримка США залежить від угоди із Зеленським щодо корисних копалин - ключових для виробництва високотехнологічної продукції, яких в Україні особливо багато. Американці, в такому разі, будуть зацікавлені у збереженні стабільності та миру, щоб експлуатувати ці родовища.
Однак цей чотирьохетапний план можна реалізувати тільки після підписання повноцінної мирної угоди. Простого припинення вогню недостатньо. А невизначеність щодо намірів кремлівського диктатора Путіна - і навіть Трампа - залишається високою.
Інші новини про миротворців для УкраїниРаніше УНІАН повідомляв, що Україна не розглядає ООН як альтернативу миротворцям або гарантіям безпеки. "За всієї поваги - ООН нас не захистить від окупації або бажання Путіна прийти знову", - заявив Володимир Зеленський.
У МЗС України ж розповіли, чого не вистачає для прибуття миротворців. Запуск цієї місії безпосередньо залежить від прогресу в мирних переговорах. "Ми розуміємо, що для того, щоб це сталося, потрібне просування мирного процесу", - зазначив речник міністерства Георгій Тихий.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
145
Коментарі:
0
Переглядів:
485
Коментарі:
0
Переглядів:
570
Коментарі:
0
Переглядів:
475
Коментарі:
0
Переглядів:
407
Коментарі:
0
Переглядів:
635
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.